Raamatukogupäevad avatakse Mustvees Lõbusate lõõtsahullude kontserdiga

Tänavu peetakse 20.-30 oktoobrini üleriigilisi raamatukogupäevi. Mustvee linnaraamatukogus on veel kestvat merekultuuriaastat arvestades avapäev suuresti mereteemaline.

Käesoleva nädala neljapäeval avatakse raamatukogupäevad Mustvees linnaraamatukogu rõdul kell kuus õhtul Jõgeva ansambli Lõbusad lõõtsahullud kontserdiga merelauludest. Publik saab kontserdile kaasa elada õues. Pakutakse kuuma teed ja Peipsimaa traditsioonide järgi valmistatud keedusuhkrut. Veel enne kontserti saab teoks mereteemaliste juttude ettelugemispäev. Lastele on valmis merejutte ja luuletusi ette lugema raamatukogutöötaja Anu Ots, samuti lapsevanemad. Oleg Võssokov Mustvee jahtklubist õpetab tegema meremehesõlmi. Vaadata saab näitust samovaride ja vanausuliste muuseumis Veronika Kookma korraldatud koolitusel valminud ikoonidest.

Reedel 21. oktoobril laenutavad raamatuid tuntud inimesed – Mustvee linnavolikogu liikmed.

“25. oktoobril paigaldame aga seinale väga põneva eksponaadi – raamatukella, kus numbreid asendavad pildid raamatutest,” ütles Mustvee linnaraamatukogu direktor Laidi Zalekešina. Aukohal on juubilar “Tõde ja õigus”, mille ilmumisest möödub 30. oktoobril 90 aastat.

  1. oktoobril peab loengu Taime Põld, 26.oktoobril annab Helle Kondel nõu, kuidas olla terve, hea väljanägemisega, rahul enda ja ümbritseva keskkonnaga. 27. oktoobrist alates saab raamatute tagastuskasti raamatuid panna ka siis, kui raamatukogu on suletud ‒ nimelt avatakse raamatukogu seinal raamatute tagastuskast. Raamatukogupäevade lõppsündmuseks on kohtumine populaarse kirjaniku Andrus Kivirähkiga,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus