Puurmanis tuleb vallarahvapäev

Eeloleval laupäeval saab Puurmanis teoks vallarahvapäev, ühtlasi peetakse kohvikutepäeva, käsitöö- ja vanavaralaata.


Puurmani rahvamaja juhataja ning vallarahvapäeva korraldaja Meelis Kõressaare sõnul toimus aasta tagasi sarnane üritus Puurmani valla külade päevana. Tookord korraldati mitu võistlust, väljapanekuid, tehti maitsvat toitu. Aasta eest olid omavahel konkurentideks Puurmani valla külad. Seekord otsustati, et vallarahvapäeval ei piiritleta osavõttu küladega, vaid eraldi võistkondadena võivad omavahel konkureerida ka sõpruskonnad ja kasvõi kohapeal moodustuvad seltskonnad. Samuti on osalema oodatud külalised väljaspoolt Puurmani valda.

Vallarahva päeva raames korraldatakse staadionil spordivõistlused lastele. Teine pool päevast algab pealelõunasel ajal lossiesisel platsil, kus astuvad üles nii Puurmani valla isetegevuslased kui ka esinejad mujalt. Lastele tehakse näomaalinguid ja soenguid ning sõita saab hobusega.

Meelis Kõressaare sõnul on Puurmani vallarahva päeva näol tegemist kihelkonnapäeva traditsiooni taaselustamisega, kus valla külade elanikud omavahel kokku saavad ja koosolemisest ning omavahelisest mõõduvõtmisest rõõmu tunnevad. Korraldaja kinnitusel ei olnud Puurmani vallarahvapäeva ettevalmistamine kuigi keeruline ettevõtmine, sest eeskuju oli varasemast ajast olemas.

Päeva raames viiakse läbi ka oksjon Puurmani vallaga seotud ajaloolistele esemetele. Küll ei ole Puurmanis varem kohvikuid korraldatud, ehkki aasta eest toimus ettevõtmine, kus külade esindajaid oma küla elanike valmistatud toitusid tutvustasid. Kõiki neid hindas žürii. Kohvikuid võivad korraldada kõik huvilised ja ka selles osas piiranguid pole. Meelis Kõressaar lausus, et kui Puurmani valla küladest kedagi esile tõsta, siis vähemalt senise kogemuse põhjal on Tammiku rahvas alati kõikidel valla üritustel aktiivselt kaasa löönud. Vallarahvapäeval ei hinnata mitte ainult kohvikuid ja toitusid. Aasta tagasi oli mõni küla välja tulnud väga heade toitudega, mõne küla esindus oli väga tugev spordis, mõni küla paistis silma rongkäigus, mõni muusika tegemises jne. Meelis Kõressaar tõdes, et tema hindaja rollis olla ei tahaks. Korraldaja arvates saab žüriil olema päris keeruline kõige tublimat küla, sõpruskonda või seltskonda välja selgitada, sest hinnata tuleb maitseelamusi, kaubavalikut ja väljapanekut, oskust ennast esitleda jne. Auhinnafondist saab võitja 300 eurot, teise koha omanik 200 ning kolmanda koha omanik 100 eurot. Vallarahvapäev lõpetatakse ühise pikalauapeoga Puurmani lossi esisel platsil.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus