Puurmanis tuleb kohvikutepäev

Laupäeval saab Puurmanis teoks neljas piirkondlik kohvikutepäev. Puurmani rahvamaja juhataja Meelis Kõressaare sõnul kasvas Puurmani kohvikutepäev välja varasemast vallapäevast. Seal korraldati küladevaheline võistlus, et külade elanikkond ennast mobiliseeriks. Nüüd toimub samasugune mobiliseerumine kohvikute korraldamiseks.


Meelis Kõressaare sõnul annab võistlusmoment kohvikutepäevale palju juurde, sest siis inimesed pingutavad hea tulemuse nimel oluliselt rohkem. Žürii hindab näiteks kohvikute sisustust, asukohta, pakutavaid pearoogasid, see kutsub kohvikute korraldajaid tõsiselt oma tegevust läbi mõtlema. Kohviku korraldamine on seotud kulutustega ja kui peaauhinnaks on näiteks 150 eurot, teine koht 100 eurot ja kolmas 50 eurot, siis on see kohvikute korraldajatele tõsiseks boonuseks.

Puurmanis avab laupäeval uksed neli kohvikut, millest kolm tegutsevad Puurmani alevikus ja üks veidi eemal. Kõik neli kohvikut asuvad mõtteliselt ühe tee ääres. Üks kohvikut korraldavatest seltskondadest on osalenud igal aastal, ühe kohviku korraldustoimkond on muutunud ja ülejäänud kohvikut korraldavad seltskonnad on vahetunud. Neli on just paras arv selleks, et inimesed jõuaks kõik kohvikud läbi käia. Puurmani kultuurijuhi sõnul on lausa uskumatu, kui suur huvi külastajatel kohvikute vastu on ja talle endalegi üllatusena oli aastatagune kohvikute külastajate hulk Puurmani jaoks tavatult suur. Tookord oli külastajate seas palju niisuguseid inimesi, kes muidu piirkondlikest üritustest osa ei võta.

Infot kohvikute asukoha kohta saavad inimesed nii teadetetahvlil olevalt kaardilt kui ka internetist. Kaardid on olemas ka igas kohvikus.

TOOMAS REINPÕLD   

blog comments powered by Disqus