Puurmanis mõõdetakse luutihedust

Viis aastat tagasi korraldati Puurmani apteegis tasuta luutiheduse mõõtmine, mille vastu kohalikud inimesed tookord aktiivselt huvi tundsid.

Reedel, 13. märtsil pakutakse sealsele rahvale Puurmani apteegis taas seda võimalust. Apteegi juhataja Maire Noormägi sõnul oli esmaspäevahommikuse seisuga end kirja pannud 44 inimest ja rohkem soovijaid ühte päeva kahjuks ei mahu. Kui tavaliselt käivad Saduküla elanikud ravimeid ostmas Jõgeva apteegis , siis luutiheduse mõõtmiseks soovivad ka neist mitmed Puurmani tulla. Inimestele on oluline, et uuring toimub tasuta.

Maire Noormägi usub, et aparaat, millega seekord luutihedust mõõdetakse, annab täpsema tulemuse kui see, mis viie aasta eest kasutusel oli. Seekord mõõdetakse luutihedust kannaluust, kuid viis aastat tagasi toimus mõõtmine sõrmeluudest.

Maire Noormägi sõnul on osteoporoos vähe diagnoositud terviseprobleem, sest luude hõrenemine inimesele valu ei põhjusta ja seetõttu ei osata seda kahtlustada.

Luutiheduse mõõtmise viib läbi meditsiiniõde, uuringu tulemus selgub kümne minuti jooksul.

Apteeker soovitab luutihedust mõõta 45-aastastel ja vanematel ja eelkõige naistel. Siiski esineb luuhõrenemist ka meestel ning paraku ka lastel ja noortel.  Põhjuseks on enamasti vähene piima ja piimatoodete tarbimine.

Maire Noormägi usub, et luutihedust mõõdetakse tasuta ka teistes apteekides. Seega tasub soovijatel hoolega vastavat reklaami jälgida.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus