Puurmanis korraldatakse taas perepäev

Eeloleval laupäeval, 29. märtsil korraldatakse Puurmani mõisakompleksi tõllakuuris kevadine perepäev.  Selle algataja ja ühe eestvedaja Margus Möldri sõnul Puurmani perepäevi veel süsteemseiks nimetada ei saa, kuid traditsiooniks võib neid nüüd juba pidada.

Kunagise mõisa tõllakuuri esimesel korrusel leiab endale tegevust pere meespool. Ülemisel korrusel hakkavad askeldama neiud ja naised, seal valmistatakse üht-teist maiustamiseks ning keedetakse perepäevalistele ka suppi. Margus Möldri märkis, et leidub ka selliseid naisi, keda huvitab hoopis n-ö meestetöö,  ja nii mõnigi neist annab meestele silmad ette.

Juhendaja näpunäidete järgi on plaanis meisterdada lindude pesakaste. Korraldajad võtavad kaasa joonised ja juhendid, mis selle töö lihtsamaks muudaksid ja inspiratsiooni annaksid. Ka materjali peale on mõeldud ning vajalikud detailid aidatakse meisterdajatel ette valmis lõigata.

Pesakastide tegemisel on eesmärgiks seatud, et need tuleksid võimalikult erinevad ja huvitavad. Margus Möldri lausus, et ta võtab ka ise pesakastide materjali kodunt kaasa ning sellega on lubanud aidata ka üks kohalik ettevõtja.  Naised on lubanud varuda toiduained supi keetmiseks ning mõned toovad kaasa ka omaküpsetatud leiba. Ka Margus Möldri lubas koduleiba kaasa võtta, tema sõnul pole nende pere enam mitu aastat poest leiba ostnud.

Perepäeva korraldaja kinnitusel  on oluline, et valmivad pesakastid kuhugi ka üles pandaks, et neist lindudele ja loodusele kasu tõuseks.

Võib juhtuda, et kui meistreid palju, valitakse paremad ja kenamad linnukodud välja, kindlasti on aga plaanis valminud pesakaste pildistada, et neid hiljem ka vallalehe lugejatele näidata saaks.

Margus Möldri sõnul on perepäevadel osalejaid olnud tavaliselt ligi poolsada ja see on ka maksimumilähedane, et kõik vabalt ja ohutult tegutsema mahuksid.

Margus Möldri kinnitas, et perepäeva tähtsaim eesmärk on kohaliku kogukonna elu aktiivsemaks muutmine, mis vahepeal üsna soiku oli jäänud.

Tema nägemus on, et perepäevast võiks välja kasvada regulaarselt tegutsev puidutööring koos tüdrukute ja naiste toiduvalmistamise ringiga.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus