Puurmanis korraldatakse koolitus lapsevanematele

Neljapäeval, 27. märtsil saab Puurmanis sealse lastekaitsetöötaja Karmen Allevi algatusel teoks alkoholi liigtarbimise ennetamiseks korraldatav koolitus nimetusega “Kas ja kuidas juua?” Koolitus on suunatud lapsevanematele ja kõigile, kellele see valus teema korda läheb.  Sihtasutuse Terve Eesti kommunikatsioonijuhi Liina Rüütli sõnul ei sea nad kindlasti eesmärgiks, et kõigist karsklased saaksid, küll aga soovitakse panna inimesi mõtlema, mida nad alkoholi liigtarbimisega iseendale, oma lähedastele ja sõpradele ja tuttavatele teevad.  Liina Rüütli kinnitusel on taolistel koolitustel osalenud neidki,  kelle jaoks on alkoholi liigtarbimine tõsiseks probleemiks. Kõige sobivam ongi umbes 20-25 inimesest koosnev rühm.

Koolitusel räägitakse sellestki, kuidas alustada alkoholi tarbimise vähendamist, kuidas mõjutab alkohol ajutegevust nii lastel kui täiskasvanutel ning millised võivad olla alkoholi liigatrbimise tagajärjed.

Koolitustelt on saadud ka tagasisidet ning sellest on selgunud, et inimesed on hakanud alkoholi tarbimise vähendamisele  tõsisemalt mõtlema. Suur kasu on ka sellest, kui koolitusel osalenud inimesed sealt kuuldud mõtted oma lähedastele ja tuttavatele edasi räägivad.

Liina Rüütel rõhutas, et kui mõni omavalitsus on nende  koolitusest huvitatud, on nemad omalt poolt kindlasti valmis kohale tulema ja selle läbi viima. 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus