Puurmani saab tankla

Teisipäeval algasid Puurmani keskuses kütusetankla paigaldustööd. Tartu Terminali Puurmani automaattanklas hakatakse müüma nii bensiini kui ka diiselkütust. Tankla rajatakse Põltsamaa valla teenuskeskuse vastas asuvale maa-alale bussijaama kõrval.


Kuigi praegusel ajal räägib nii mõnigi veel ääremaastumisest ja oluliste teenuste – postkontorite, pangaautomaatide, poodide – maapiirkondadest ära kadumisest, siis Tallinna-Tartu maantee ääres asuvast Puurmanist tuleb jõulude eel ka häid uudiseid. Eesti kütusefirma otsustas Puurmani asulasse rajada vedelkütusetankla.
„Tankla paigaldajaks on Tartu Terminal. Teisipäeval jõudis kohale tankur, seda paigaldatakse juba teist päeva. Millal tankla lõplikult valmib, pole veel teada. Praeguse info põhjal tuleb ettevõttel taotleda veel ühte luba ja kui see on käes, siis tuuakse ka kütus kohale. Müüma hakatakse siin nii bensiini (E98) kui ka diislit,” selgitas Põltsamaa vallavalitsuse Puurmani teenuskeskuse juht Arvo Pennonen. Tegu on automaattanklaga.
Sel aastal avas Tartu Terminal mitmed uued teenindusjaamad, näiteks Võrus, Savernas ja Tartus, mistõttu pole tulevikus sugugi võimatu, et firma rajab tulevikus teenindusjaama ka Puurmanisse. Seda aga juhul, kui kliente on piisavalt ja väikepoel oleks külastajaid.
Arvo Pennonen märkis, et kohalike elanike jaoks on tankla tulek Puurmani keskusesse väga heaks uudiseks, mis peaks mõjutama rahvast ka senisest rohkem maale elama asuma, mitte suurtesse keskustesse ja linnadesse kolima.
„Puurmani keskuses on olemas nii kool, tankla, kauplus koos postkontori teenusega, teenuskeskus, tervisekeskus kui ka pangaautomaat. Avalikku tanklat pole Puurmanis kunagi varem olnud, küll on siin olnud enda tarbeks tankla kohalikul põllumajandusühistul. Siiani oli Puurmani asulale kõige lähem avalik tankla Laevas. Lähimad tanklad on veel Kärknas, Jõgeval ja Põltsamaal,” märkis Arvo Pennonen.
„Minu arvates polnud päris normaalne, et kohalikel tuli lähimasse tanklasse jõudmiseks maha sõita ligi 13 kilomeetrit – paljud ümberkaudsete külade elanikud ei sõidagi eriti kaugele, kasutades autot peamiselt Puurmani keskuses poes käimiseks. Kohalike jaoks on tankla ikka väga heaks lahenduseks, muidugi saavad siin tankida ka möödasõitjad,” lisas ta.
Puurmani elanik Villu Sinimets ütles, et tankla on positiivseks uudiseks ka kõigile neile, kes soovivad suveperioodil oma muruniidukile kütust osta ega pea nüüd sellepärast Laeva tanklasse bensiini järele sõitma.
Põltsamaa abivallavanema Karro Külanurme sõnul olid vallavalitsusel algul läbirääkimised ka teiste kütusefirmadega. Lõpuks otsustas tankla Puurmani keskusesse rajada aga Tartu Terminal.
„Esialgne plaan oli rajada tankla Puurmani keskusest küll natuke eemale – Tallinna-Tartu maanteele lähemale, kuid kuna seal ei saadud kohalikega maa osas kokkuleppele, siis sai ettevõte rajada kütusetankla vallale kuuluvale maa-alale vallamaja vastas,” märkis Karro Külanurm.
Külanurm lisas, et Puurmani elanikele on Põltsamaa vallavalitsusel veel häid uudiseid. Nimelt saab Puurmani juba lähiajal endale pakiautomaadi.
„Pakiveoteenust pakkuv ettevõte DPD paigaldab Puurmani keskusesse, tankla kõrvale, ka pakiautomaadi. Lähiajal peaks pakiautomaat jõudma Eestisse kohale – paigaldamine peaks toimuma sellel aasta sees või uue aasta algul,” ütles Karro Külanurm.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus