Puurmani rahvas läheb rabaratekele

Eeloleval pühapäeval, 21. septembril lähevad tervislikust liikumisest huvitatud Puurmani elanikud rabarektele Endla looduskaitsealale. Retke korraldaja,  Puurmani vallavalitsuse sotsiaaltöö ja lastekaitse peaspetsialisti Karmen Allevi sõnul on Puurmani rahvas kaasa läinud Jõgeva maavalitsuse sügiseste liikumispäevade kampaaniaga, mida rahastatakse programmist  “Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013-2014.” Möödunud aastal käidi jalgratastega Alam-Pedja looduskaitsealal Kirna õppekeskuses.

Allevi sõnul elavad Puurmanis noored pered, kes ühiselt otsustavad selle üle, kuhu ja millal matkama minna. Ta möönis, et küllap sügisene kirev loodus ning suurepärane rabaõhk on need põhjused, miks just selline matkamise koht valiti. Kõik soovijad saavad matkal osaleda, kuid osavõtu kohta tehakse ka n-ö eelluuret, et teada, millist transporti on matkajate jaoks vaja organiseerida.

Praeguseks on endast märku andnud kümmekond huvilist ja Karmen Allev usub, et küllap neid koguneb veelgi. Eelmisel aastal Kirnasse toimunud jalgrattamatkal oli osalejaid umbes paarkümmend.

Matk pole küll kuigi pikk, kuid selle juurde kuulub väike eine, mille paneb matkajatele kaasa Puurmani Mõisa Sihtasutus. Toidupakk sisaldab värskeid puuvilju ja juurviljatoitu. Rabaretke täpsema marsruudi koostab kaitseliitlane ja hea loodusetundja Risto Siil.

Matkajatel tuleks selga panna sobiv ning mugav riietus ja kaasa võtta reibas meeleolu. Parimateks  jalanõudeks on rabaretkel kindlasti kummikud. “Vinguviiulitel” soovitavad korraldajad koju jääda. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus