Puurmani postkontor avatakse järgmisel nädalal

Esmaspäeva hommikul oli Puurmani postkontori uksel teade, et kontor on 23. juulist kuni 1. augustini suletud. Soovijad ei saanud tähitud posti saata, makse maksta ega SEB postipanga teenuseid kasutada. Tavaliselt teatas Eesti Post valda, millal postkontor töötaja puhkuse ajal lahti on. Nüüd ei teatanud keegi midagi. Vallast saadetud kirjale vastust ei tulnud.

Mures inimesed pöördusid ajalehe toimetusse, et ajakirjanikud uuriksid järele, kas Eesti Post jälle kokkuhoiupoliitika raames salaja kontoreid sulgeb.


Eesti Posti pressiesindaja kinnitusel on puhkuste ajal asendustöötajate leidmine postkontoritesse keeruline. “Puurmanis oli asendaja olemas, aga tema haigestus. Järgmisest nädalast on aga  töötaja olemas. Vabandame klientide ees ja teeme kõik endast oleneva, et postiteenus oleks kättesaadav.

Eesti Posti jaoks on oluline tagada jätkuvalt lihtne ja mugav postiteenuste kättesaadavus ning kui piirkonnas on postkontor ajutiselt suletud, siis saab postiteenuste kasutamiseks kirjakandja ka koju kutsuda. Kirjakandja koju tellimise teenus on tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest. Kirjakandja vahendusel saab edastada kirju,  vastu võtta ja väljastada postipakke, saata rahakaarte, vormistada ajakirjandustellimusi, makse tasuda ning postkaarte, ümbrikke ja postmarke osta.


Kirjakandja saate koju tellida Eesti Posti kliendiinfo telefonil 1661 või e-posti aadressil info@post.ee ning Eesti Posti kodulehelt www.post.ee/kirjakandja<http://www.post.ee/kirjakandja>. Eesti Posti Kirjakeskuse online-keskkonnas saab kirju saata 24 tundi ööpäevas.”

Veel teatas postifirma pressiesindaja, et Eesti Postil ei ole plaanis Jõgevamaal postkontoreid sulgeda.


Puurmani inimesed aga ei mõista, kas edaspidi ongi nii, et kui puhkuste ja haiguste ajal asendajat ei ole, siis ongi kontor suletud. Kuidas aga lahendatakse tähitud kirjade saatmine ja SEB pangateenuste kasutamise võimalus? Kuu algul on siis pensionipäevadel küll väga suured probleemid!

Eesti Posti pressiesindaja kinnitusel saab tähitud kirju saata ja vastu võtta läbi kirjakandja, kelle saab endale koju või kontorisse kutsuda. SEB pangateenus ei ole Eesti Posti teenus, vaid vahendusteenus, aga kõiki makse saab kirjakandja vahendusel tasuda.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus