Puurmani õpilased avardasid kodanikupäeval silmaringi mälumänguga

Puurmani mõisakooli õpilased kuuendast üheksanda klassini avardasid kodanikupäeval oma teadmisi mälumänguga, mille küsimused koostas ja esitas Jõgeva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunik Vahur Kukk. Kodanikupäeva traditsioonist ning väärtustamisest ühiskonnaelus rääkis maavanem Viktor Svjatõšev.

Maavanem märkis, et kodanikupäeva tähistakse kui Eesti Vabariigi kodanike dokumenteerimise aastapäeva. “Kodanikupäev on kõigi Eesti Vabariigi kodanike ja ka kodakondust taotleda soovijate väärtustamiseks. Viimasel ajal on kodanikupäeval kujunenud traditsoon tunnustada inimesi, kes on eriliselt panustanud kodanikuühiskonda. Loodan väga, et tulevikus saab selline tunnustus osaks mõnele praegusele Puurmani mõisakooli õppurile,” lausus ta.

“Arutlege julgesti üksteisega ja ärge kunagi kartke vastust välja pakkuda,” ütles Vahur Kukk enne mälumängu algust. Ta esitas küsimusi nii Jõgevamaa, Eesti, Euroopa Liidu kui ka selle liikmesriikide, ajaloo, kultuuri, spordi, jne teemadel.

“Kõikide klasside õpilastel olid põhjalikud teadmised. Mitmed vastused tuletati läbi loogilise mõtlemise,” kommenteeris Vahur Kukk mälumängu tulemusi.

“Iseäranis huvitavad olid küsimused Euroopa parlamendi teemadel,” ütles 9. klassi õpilane Triinu Sinimets. “Küsimusi oli nii raskemaid kui ka lihtsamaid. Kindlasti pakkus mälumäng aga väga huvitavaid teadmisi, mis võivad tulevikus kasulikud olla,” lausus Mariana Jõgi 8.klassist.

“Vahur Kukk on meie koolis mälumängu korraldanud ka siis, kui Puurmanis veel gümnaasium oli, siis vastasid küsimustele gümnaasiumiõpilased. Nüüd otsustasime ta kutsuda mälumängu korraldama põhikooli õpilastele. Tema koostatud mälumäng on väga huvitav, õpetlik ja mänguline. Lapsed olid vaimustuses ja said palju uusi teadmisi,” lausus üheksanda klassi juhataja ja huvijuht Raina Rumvolt.

“Meeldiv, et Puurmani mõisakool valis maavalitsuse esinduse kodanikupäeva sisustajaks,” märkis maavanem Viktor Svjatõšev.<p />

Maavalitsus kinkis Puurmani kooli õpilastele kodanikupäevaks märkmikud ja kringli ning õpetajatele Johannes Haava koostatud kalendri “Jõgevamaa kaunid kodud”.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus