Puurmani lossis mängitakse “Ööliblikaid”

 

Puurmani lossis mängitakse homme õhtul kell 19 lavastust “Ööliblikad”, mille lavastas Anni Luud Tartu teatrist NORA ning kus teevad kaasa Pajusi, Põltsamaa, Kasepää, Tabivere ja Tartu harrastusnäitlejad.

“Ööliblikad” sai lavaküpseks juuli alguses Pajusis toimunud Jõgevamaa harrastusnäitlejate suvelaagri käigus ning laager lõppeski tüki esietendusega Pajusi mõisahoone ees.

“Ööliblikad” põhineb nimelt Andrus Kiviräha näidendil “Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia”, mida on varem mängitud Eesti Draamateatris ning mis kõnelebki selle teatri koduks oleva hoone sünniloost. Lugu viib vaataja tagasi aastasse 1910 ning Pajusi mõisahoone esine ajaloohõnguline õhustik sobis selle mängimiseks hästi.

“Et tegime tekstis päris suuri kärpeid, ei väida me kavalehel, et mängime Kiviräha tükki, vaid et mängime tükki, mis on tehtud Kiviräha ainetel. Samal põhjusel muutsime ka pealkirja,” ütles Merle Nisu.

Tema sõnul arvatakse tihti, et harrastustrupid mängivad ainult külajante. “Ööliblikad” tõestab, et see pole sugugi nii. Nalja saab lavastuses küll, ent huumor on läbi põimunud tõsiste teemade ja ajalooga. Merle Nisu sõnul sai tükk nii vahva, et patt oli seda pärast esietendust niisama seisma jätta. Sestap antigi sellega augusti keskpaiku teine etendus Maarja-Magdaleena puhkealal ning homme minnakse Puurmani.

“Et on september ning ilmad juba jahedamad, pidasime mõistlikumaks Puurmanis etendus mõisa sees, mitte ees anda,” ütles Merle Nisu. “Kui asi hästi välja kukub, võiks seda veel kusagil tubastes tingimustes mängida. Tükk hakkas meile endile nii meeldima, et tahaksime seda veel käigus hoida.”

Lavastuse “Ööliblikad” lavaletoomist toetasid Pajusi vallavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus