Puurmani jalgpalliturniir tähistas väärikat juubelit

Eesti vanim, järjekorras neljakümnes Felix Adrati nimeline jalgpalliturniir jättis teenimatult varju tänavu Adrati turniiriga samal päeval Puurmanis peetud jalgpallivõistluse, mis esimest korda toimus kolmkümmend aastat ning on arvatavalt Eestis vanuselt teine jalgpalliturniir.

 

Kui traditsiooniliselt korraldatakse Puurmani jalgpalliturniiri 1. mail, siis tänavune juubeliturniir peeti erandkorras suve keskel, 13. juulil Eesti vanima, Felix Adrati nimelise turniiriga ühel päeval. “Hea on ju tähistada kahe Eesti vanima jalgpalliturniiri ilusaid juubeleid just ühel päeval,” selgitas turniiri korraldaja Lembit Sepp. 

Kaks võistkonda Jõgeva maakonnast, neli mujalt

Seda küsimust, kas pealtvaatajad ja võistkonnad hakkavad kahe suure turniiri vahel valima, korraldajatel ei tekkinudki. “Meie ja Adrati turniir on erinevate suunitlustega. Kui Adrati turniiril osalevad peaasjalikult kohalikud mehed ja liigavõistkonnad, siis Puurmani turniirilt võtavad osa peaasjalikult rahvaliigas mängivad võistkonnad ning mitte klubid, vaid kodukandi koosseisud,” selgitas Sepp.

Sel korral osales Puurmani turniiril kuus võistkonda Imaverest, Värskast, Puurmanist, Rakverest, Tartust ja Palamuselt. Enamik nende võistkondade liikmeist mängivad rahvaliigas, võitjavõistkond Imavere Forss mängib neljandas liigas. Mõnes üksikus võistkonnas olid abiks ka kõrgemate liigade mängumehed. Turniiri korraldaja sõnas, et nad pole osalejate liigavõistkondadesse kuulumise kohta piiranguid teinud.

“Oleme ainult rõhutanud, et tulge mängima oma kodukoha võistkondadega, mitte klubidega. Koos treenivad võistkonnad saavad ju mängida igal pool mujalgi,” lisas ta. 

Mehed suhtusid naiskohtunikku austusega

Turniiri võitjal, Imaverel, oli mängudes palju õnne. Avakohtumises polnud Imavere kaugel kaotusest, kui Puurmani võistkonna ründaja lõi kohtumise viimasel minutil palli tühjast väravast mööda. Teiseks suutis Imavere väravavaht hakkama saada trikiga, millega võivad uhkustada vähesed puurilukud, nimelt lõi Imavere väravavaht Enar Nilp ise värava.

Pärast mängu tunnistas mees, et tegelikult soovis ta sööta, kuid sooritus läks liiga pikaks ning pall lipsas ristnurgast lati alt vastaste väravasse. Nilp sai pärjatud ka turniiri parima väravavahi tiitliga, kuid seda mitte ainult värava löömise eest, vaid ta laksis ka kõige vähem palle oma selja taha. Turniiri parima mängija tiitel kuulus samuti Imavere võistkonna mehele, selle teenis Alar Arula.

Üheks põnevaks nüansiks turniiri jooksul oli asjaolu, et üks mängukohtunikest oli naissoost. Tegemist oli eelmisel aastal Eesti parimaks rannajalgpallikohtunikus tunnistatud Reelika Turiga. “Ütleme nii, et mängupilt muutus kohe oluliselt korralikumaks, kui Reelika mängu vilistas. Ka sõnavara oli meestel tavalisest palju viisakam,” kommenteeris naiskohtuniku esitust Lembit Sepp.

Lisaks medalitele, diplomitele ja karikatele anti võitjavõistkonnale üle ka pall, mis siiski ei jää võistkonna enda pallikotti. “Palli peab võistkond kinkima oma valitud lasteasutusele enda kodukandis,” selgitas võistluse korraldaja. 

Puurmani 1. mai turniir Wesico Project auhindadele

Tulemused

1. SK Imavere Forss

2. Värska Originaal

3. Rakvere Wiswald

4. Tartu Suva Tondid

5. Puurmani vald

6. Palamuse vald

Parim mängija: Alar Arula (SK Imavere Forss)

Parim väravavaht: Enar Nilp (SK Imvaere Forss)

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus