Puurmani ja Tabivere gümnaasium tegid koolide edetabelis suure tõusu

Teisipäeval sihtasutuse Innove kodulehel avaldatud gümnaasiumide riigieksamite tulemustest selgub, et Tabivere ja Puurmani gümnaasiumi tänavu lõpetanud lennud sooritasid eksamid väga heade tulemustega, tõstes oma koolid edetabelis ligi saja koha võrra kõrgemale.

Kevadel Puurmani gümnaasiumi lõpetanud lend oli ka selles kooli viimane gümnaasiumiklass, sest käesoleval aastal töötab Puurmanis edasi vaid põhikool. Riigieksamite tulemusi vaadates tuleb tunnistada, et kümneliikmeline viimane lend tegi oma koolile tõesti ilusa lõpukingituse. Puurmani õpilased kogusid riigieksamitel keskmiselt 72,05 punkti, mis andis vabariigi gümnaasiumide edetabelis kolmekümnenda koha. 

Viimane lend pani kirsi tordile

Kooli direktor Tiina Oolo tunnistas, et selline tulemus teeb neil tuju heaks, kuid lisas ka, et mingi erilise mõõdupuuna ta seda tabelit võtnud ei ole. “Meie teeme oma tööd igal aastal ühtemoodi hästi ning ei pea eesmärgiks olla selles tabelis kõrgel kohal,” rääkis koolijuht. Veel nentis praeguse  Puurmani mõisakooli direktor, et neil on kahju jätkata vaid põhikoolina ning seda enam on eriline viimase lennu tubli tulemus. “See oli tõesti nagu kirss tordil,” kinnitas Oolo.

Kui mitmel varasemal aastal oli Tabivere gümnaasium eksamitulemuste põhjal Eesti koolide seas üks viimaseid, siis tänavu võivad kooli õpilased ja töötajad tabelile juba hea tundega otsa vaadata, kool on seal võrreldes mullusega teinud lausa üheksakümne kuue kohalise tõusu. Eksamitel kogutud keskmine punktisumma 64,4 andis koolile 106. koha. Tänavu kannab Tabivere kool viimast aastat gümnaasiumi nime, järgmisel õppeaastal jätkatakse põhikoolina. 

Jõgeva koolid alles tabeli teises sajas

Kevadel uksed sulgenud Jõgeva ühisgümnaasiumi viimane lend paigutas kooli tabelis ootuspärasele kohale, kohti  kaotati möödunud aastaga võrreldes vaid kümmekond. Suurema languse on viimase kolme aastaga läbi teinud samuti sel kevadel suletud Jõgeva gümnaasium. Headel aegadel on oldud edetabeli esimeses kolmandikus, kuid nüüd leiame kooli alles teise saja hulgast. Gümnaasiumi punktide keskmist ja tabelikohta tirisid alla peamiselt ajalooeksami kesised tulemused, kus seitsme eksaminandi tulemuste keskmine oli vaid 47,4 punkti.

Sarnaselt varasematele aastatele, on kahest Mustvee gümnaasiumist parem vene kool, kus tänavu lõpetas kuldmedaliga kolm neidu ning hõbemedaliga üks noormees. Kõige edukamalt sooritasid Mustvee vene gümnaasiumi abituriendid eesti keele eksami teise keelena: kuueteistkümne eksami keskmine oli 75,1 punkti. Mustvee gümnaasiumi õpilased sooritasid kõige paremini inglise keele eksami, kus nende keskmine punktisumma oli 67,9. 

Jõgevamaa gümnaasiumid riigieksamite tulemuste edetabelis

Kool                                          Koht vabariigis  aastal 2013                    Koht vabariigis 2012

Puurmani gümnaasium                                   30                                             121

Põltsamaa ühisgümnaasium                           97                                             74

Mustvee vene gümnaasium                             102                                           126

Tabivere gümnaasium                                     106                                           202

Jõgeva ühisgümnaasium                                 147                                           131

Jõgeva gümnaasium                                       159                                           88

O. Lutsu Palamuse gümn                               168                                           135      

Mustvee gümnaasium                                     191                                           211

Jõgeva täiskasvanute KK*                                232                                          

*keskmise arvutamisel on arvestatud ka õhtuse õppe ja kaugõppijate tulemusi

Allikas: Sihtasutus Innove

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus