Puuetega inimeste perepäeval jagati teadmisi ravimtaimedest

Möödunud reedel kogunes üle saja neljakümne erineva terviseprobleemiga inimese ja nende pereliikme Vaiatusse mittetulundusühingu Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda traditsioonilisele perepäevale, mis sai teoks juba kümnendat korda.

Aega jätkus omavaheliseks suhtlemiseks, käsitöötubades näpuvilumuse harjutamiseks, looduse nautimiseks, Torma valla isetegevuslaste esinemisele kaasaelamiseks. Kõige huvitavam ja mõtteainet pakkuvam oli aga kohtumine Karepa Ravimtaimeaia perenaise Katrin Lukega.

Kõige arvukamalt oli perepäeval osalejaid puuetega inimeste koja koosseisu kuuluvast Jõgevamaa Südamehaigete Ühingust. 

Lihtsaid nippe

“Väga huvitav oli kuulda Karepa ravimtaimeaia perenaise nõuandeid. Näiteks mind huvitas, milline looduslik vahend  luuhõrenemise vastu aitaks, sest apteegiravimid maksavad sageli  üle 700 krooni. Kuulsin, et abi võib olla munakoortest, kui neid pesta, jahvatada ja mõne toidu sisse lisada,” rääkis muljetest ühingu uus juhatuse esimees Evi Järvemägi.      

“Meie ühingu liikmed ja küllap teisedki tulid siia suure elevuse ja huviga, sest avanes võimalus nelja seina vahelt välja saada. Takistuseks ei osutunud ka palav ilm, päikesekartlikumatele jätkus istepinke ka vilus,” lisas ta.  

Käsitöötubades  harjutati  ka klaasile maalimist ja voolimist, seda õpetas Riina Ein  Jõgeva vallast. 

Vaiatus sõbralikud ettevõtjad

Positiivset ellusuhtumist ja palju jõudu soovis koosolijatele Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.  Nii rõõmsamaid kui ka murelikumaid teemasid käsitleva sõnavõtuga esinenud Puuetega Inimeste koja asutajaliige Mai Treial  tundis huvi, kas maavanem saaks kaasa aidata puuetega inimeste valuküsimuste kiirema jõudmiseni  riigiasutusteni.  Svjatõšev märkis, et seda võimaldaks maavalitsuse tihedam koostöö puuetega inimeste kojaga ja selle liikmesorganisatsioonidega. “Kohtumistel kuuleb infot, mida saab edastada vajalikele instantsidele,” ütles ta.

Torma vallavanem Riina Kull tundis enda sõnul heameelt sellest, et Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda korraldab perepäeva Vaiatus juba teist korda.

“Vaiatusse on hea sõita, paljudest  maakonna paikadest sai kohale tellitud bussiga. Samuti meelitab Vaiatusse kohapealsete vastuvõtjate  sõbralikkus ja abivalmidus,” ütles puuetega inimeste koja tegevjuht  Helika Sõber.   

Tegevust lastelegi

“Seekordsel perepäeval osales ka üsna palju lapsi, mõnigi neist samuti tervisehädaga kimpus. Mitmed tulid aga oma vanemate või vanavanematega lihtsalt kaasa. Et lapsed igavust ei tunneks ja huvitavalt vaba aega veeta saaksid, selle eest hoolitsesid Torma valla naised Eha Vesiko ja Tiina Kattel. Lapsed said joonistada ja mängida lauamänge, sõita vesijalgrattaga,” rääkis koja töötaja Sirje Kepp.

Perepäeval vaadati ka Torma Päevakeskuse liikmete käsitöönäitust ning külastati  vaiatulase Veljo Kalmu rajatud muuseumituba. Akordioni mängis Kalm aga paadiga paisjärvel sõudes.  Sündmuse teokssaamisele aitas kaasa põllumajandusministeerium, päeva eduka sujumise eest hoolitses Merle Nisu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus