Puude istutamine

Kui augustis võeti Jõgeval Suure ja Aia tänava äärest maha hulk vanu puid, siis nüüd on kätte jõudnud tühjaks jäänud kohtade taastäitmise aeg.

i

Möödunud laupäeval toodi Luual Karukäpa puukoolis kasvanud noored puud kohale ning istutustööd tehti linnaaednik Taivo Paeveeru juhtimisel veel eilegi.

„Kui puid istutama hakkasime, tulid paljud inimesed ütlema, et nad polnud uskunud, et mahasaetud puude asemele tõesti uued tulevad,“ ütles Taivo Paeveer. „Kirjutasin omast arust küll linnalehes sellest piisavalt, aga ju siis arvatakse, et linnaaednik on nagu poliitik, kelle lubadusi ei maksa uskuda.“

79 istutatud puu hulgas on tammi, pooppuid ja kirsse. Kultuurikeskuse juurde said istutatud harilikud vahtrad (kaks neist punalehised), kunagise kinomaja parki aga paar nädalat tagasi Rumeelia männid. Pooppuu, mille juures Taivo Paeveer pildil toimetab, on tema sõnul atraktiivne aasta läbi: kevadel õitseb see kenasti, sügisel on selle alt viltjad lehed huvitava värvusega ning talveks jäävad sellele külge marjad. Eriti suure huviga ootab linnaaednik aega, mil Suure tänava äärde vaheldumisi istutatud kirsid ja pooppuud kevaditi õitsema hakkavad. Tõsi, vilju neilt aretamise käigus eelkõige õitsema „õpetatud“ dekoratiiv-kirsipuudelt eriti loota ei maksa.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus