Purustaja sai nimeks Endel

Neljapäeval esitleti Põltsamaa vallas Rõstla karjääris nüüdisaegset killustiku purustamise ja sõelumise kompleksseadeldist. ASi Põltsamaa Graniit kauaaegse juhataja Endel Pajumägi auks ning mälestuseks sai uus masin nimeks Endel. 

Rõstlas tegutseva Eesti Killustik OÜ juhataja Andres Männart lausus, et killustiku purustamise ja sõelumise kompleks on üldiselt töökorda seatud, kuid töö käigus tuleb veel mõned häälestused teha. Eesti Killustik OÜ nõukogu liikme ja suuromaniku Andres Lõhmuse sõnul tegutseb firma üheksas karjääris üle Eesti. Firmas töötab 80 inimest ja möödunud aastal toodeti 1,5 miljonit tonni killustikku. Eesti Killustik maksis möödunud aastal 1,6 miljoni euro väärtuses makse ning sai puhaskasumit miljoni euro väärtuses. Lõhmuse sõnul näitab see, kui suure panuse firma Eesti riigile annab.

Lõhmus lausus, et Eesti Killustiku tegevus hõlmab praegu küll kogu Eestit, kuid ettevõte on alguse saanud kunagisest aktsiaseltsist Põltsamaa Graniit, mis alustas 28 aastat tagasi Endel Pajumägi juhtimisel. Sellest tulenevalt on Eesti Killustiku kui firma registreerimispaigaks Rõstla küla.

 Andres Lõhmus lubas, et niikaua, kuni tema on selle ettevõtte osanik, see nii ka jääb. Tema sõnul on uude killustiku purustamise ja sõelumise kompleksi investeeritud enam kui miljon eurot. Niisugune märkimisväärne rahapaigutus on kindel märk, et firma kavatseb Põltsamaa vallas veel pikka aega tegutseda.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus