Pürotehnika saatmine tavapostiga on keelatud

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) annab teada, et pürotehniliste toodete tavapostiga saatmine on Eestis keelatud. Detsembris on maksu- ja tolliamet tuvastanud postisaadetistest sadu pürotehnilisi tooteid, mille omandamiseks puudus tellijal seadusejärgne õigus.
Riigiti on pürotehniliste toodete müüginõuded erinevad, mistõttu võib ostukorvi sattuda ka tooteid, mille omandamine ja kasutamine on Eestis keelatud või nõuab eriluba. Seega need peetakse tollis kinni ning kontrollitakse tellija õigust toodet omandada. Rikkumise tuvastamisele võib järgneda väärteomenetlus ja tellitud toodete hävitamine.
Pürotehnika tellimisel peab valima tarneviisiks alati kullerveo (kui kullerteenuse osutaja tingimused seda võimaldavad) või ise järele tulemise.
Jälgima peab ka toote kategooriat ja oma vanuse vastavust: F1-kategooria tooteid võib soetada vähemalt 12-aastane isik, arvestades seejuures tootja poolt pürotehnilise toote pakendile märgitud vanusepiiri; F2-, F3-, T1- ja P1-kategooria toodete ostmiseks peab olema vähemalt 18-aastane;
F4-, T2- ja P2-kategooria tooted ning paugutid on tavatarbijatele keelatud. Arvestama peab, et pürotehniliste toodete tellimine või toomine EL-välistest riikidest on TTJA veoloata keelatud.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus