Purjus pea viis ränga õnnetuseni

Teisipäeva ennelõunal juhtus Jõgeval Tallinna maantee ja Suure tänava ristmikul liiklusõnnetus, kus põrkasid kokku Tallinna poolt tulnud haagisega veok ja kesklinnast ristmiku suunas liikunud sõiduauto Renault. Väikeauto juht, 49aastane mees oli alkoholi tarvitanud. Nii tema kui kaasreisija, 34aastane mees toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.


Raske avarii kohta sai häirekeskus teate veidi enne kella 11. Vaatepilt, mis Uku teeristis avanes, oli õõvastav. Suurelt tänavalt tulnud, seal enne ühte autot ramminud väike Renault seisis lömastatud esiotsaga keset Tallinna maanteed. Samas seisis teepervel suunaga Tartu poole kõrvaloleva maja plankaeda sisse sõitnud hakkekoormaga veoauto, millel oli kahjustatud esiratta piirkond.

Parajasti toimetasid õnnetuspaigal meedikud ning alustasid kahe väikeautost kätte saadud inimesega sõitu Tartu haiglasse. Kohe leidis ka kinnitust, et Renault’ roolis olnud mees oli alkoholi tarvitanud.

Sündmuskohal toimetasid lisaks meedikutele politseinikud ja päästjad. Tallinna maantee oli teeristi mõlemast otsast suletud. Tartu poolt tulijad said Jõgeva linna läbimiseks kasutada Neste tankla platsi. Rakvere poolt tulijatest moodustus teele pikem järjekord.

Sündmuskohal viibinud tunnistajate sõnul liikus Renault Suurel tänaval väga kiiresti. Temast eespool liikunud Volkswagen Touareg’ juht kinnitas, et auto ilmus tema taha äkitselt nagu maa alt ning rammis järgmisel hetkel tema auto paremat tagumist külge.

Seepeale lendas Renault paremale kõnniteele ning sõitis mööda seda suure hooga edasi, möödus paremalt veel ühest peateele pööramist ootavast autost ning üritas seejärel suurel kiirusel Tartu poole pöörata.

Samas lähenes Rakvere poolt hakkekoormaga veok, mida Renault tabas esiratta piirkonda. Avarii tagajärjel paiskus reka teelt välja vastu teeristis asuva maja aeda. Täiesti lömastatud sõiduauto jäi aga teele risti pidama, purunenud esiotsaga Rakvere poole.

Liiklus oli avariipaigas tükk aega oluliselt häiritud ning ümbersõitu korraldati läbi Uku teeristis asuva tankla platsi.

Liiklusõnnetuses sai viga kaks inimest, kelle meedikud avariipaigalt haiglasse viisid, esialgsetel andmetel oli autojuht tarvitanud alkoholi. Veel rängemast õnnetustest päästis väikeautot sekundi murdosa, sest vastasel juhul oleks Renault oma enesetapjaliku sõidustiiliga Tallinna maanteel otse reka ette maandunud.

Juhtunu täpsemad üksikasjad on veel selgitamisel.

KERTTU-KADI VANAMB
TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus