Punktilisa tuli vähe

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel jätkusid mängud II liigas ja tõmmati joon alla III liiga turniiridele. Kolme Jõgevamaa meeskonna kontosse lisandus vaid üks punkt.

Sellega sai II liigas hakkama Jõgeva SK Noorus-96, kes Tartus mängis 2:2 (2:0) viiki sealse FC Santosega. Kusjuures jõgevalased olid võidus kinni veel üleminutitel, kuid lasid siiski kaks punkti käest.

Noorus asus mängu juhtima juba 5. minutil, mil täpne oli Roman Andrejev. Poolaja keskel skooris aga sügismängudes heasse hoogu läinud Nikolai Roop ja Noorus juhtis juba 2:0. Sellelt seisult mindi ka vaheajale.

Väljakuperemehed suutsid esimese vastuvärava lüüa alles 62. minutil. Jõgeva meeskonna jaoks algasid rasked hetked 76. minutist, mil teise kollase kaardi teenis kaitsja Karl Lani ning kohtunik eemaldas ta väljakult. Edasi jätkati juba kümnekesi, kuid siiski paistis, et kolm võidupunkti saadakse kätte.

Kuni kohtumise teisel üleminutil jõudsid Santose mängijad viigini. Seega 2:2 viik.

Samuti II liigas mängiv Jõgeva FC Wolves mängis samal ajal Maardus sealse linnameeskonna II koosseisuga. Kuna „huntide” meeskond mängis tublisti noorendatud koosseisuga, kujunes kohtumine raskeks. Juba kuuendaks minutiks jäädi 0:2 kaotusseisu ja suurest lüüasaamisest polnudki pääsu. Wolves kaotas poolaja 0:6 ja kogu mängu 0:11.

Kaks vooru enne turniiri lõppu on Nooruse meeskond tabelis 27 punktiga 8. ja Wolves 19 punktiga 13. kohal. Kusjuures Noorus edestab järgmist kolme meeskonda vaid ühe punktiga. Eeloleval laupäeval peavad mõlemad meeskonnad selle aasta viimased kodumängud. Noorus võtab kodus vastu turniiri kindla liidri FCI Tallinna, kellel piisab esikohaks viimasest kahest voorust vaid ühest punktist. Wolves mängib tabeli lõppu kuuluva Lasnamäe Ajaxiga.

Lõpule jõudis möödunud nädalavahetusel turniir aga III liiga Lõuna piirkonnas. Vaimastvere SK Illi/Noorus-96 ühendmeeskond viimasele mängule Valka ei sõitnud ning tabeli ühele tugevamale FC Warriorile anti loobumisvõit.

Nii lõpetati debüüthooaeg III liigas 11 punkti ja eelviimase 11. kohaga. 22-st mängust teeniti kolm võitu, kaks viiki ja 17 kaotust. Väravate suhteks kujunes 36:114. Kuidas ja kus meeskond tuleval hooajal jätkab, see on hetkel veel lahtine.