Puhkpillinoored kogunevad taas Põltsamaale

Põltsamaa muusikakooli direktori Anne Kausi sõnul on suvekooli esimesse, vähem kogenud mängijate vahetusse oodata 70 noort, teine vahetus on niisama suur.

“Kui õppejõud ja muud abilised juurde arvata, on ikka sadakond inimest korraga söögilauas,” ütles Anne Kaus. “Arvasime küll, et seoses laulupeoga on puhkpillinoorte peredel tänavu niigi suuri kulutusi olnud ning et suvekooli tulijaid on seekord vähem, aga selgus, et eksisime.”

Nagu ikka, näitavad noored nädala jooksul õpitut kirikus ja kultuurikeskuses toimuvatel avalikel kontsertidel. Esimese vahetuse kontserdid on 22. juulil kell 19 kirikus (solistid ja ansamblid) ja 23. juulil kell 16 kultuurikeskuses (ansamblid ja orkester), teise vahetuse kontserdid 29. juulil kell 19 kirikus ja 30. juulil kell 16 kultuurikeskuses. Ent juba homme kell 16 saavad nii suvekoolilised kui ka linnarahvas kultuurikeskuses osa Hollandi puhkpilliorkestri Frysk Fanfare Orchestra kontserdist.

“Eestisse esinema tulevad puhkpilliorkestrid on meie suvekooli üles leidnud kolmandat aastat järjest. Ülemöödunud aastal käis meil külas Läti ja möödunud aastal Taani orkester ning tänavu tulevad siis hollandlased, kelle põhiliseks Eestisse tuleku eesmärgiks on osalemine Tartus toimuval festivalil Emajõe Suvi,” ütles Anne Kaus, lisades, et Põltsamaale tulevad külalisorkestrid suvekooli ajal meeleldi, sest asjatundlik publik on neile siin garanteeritud.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus