Pühi peab iseloomustama ettevaatlikkus

Tänavused jõulud on vaid päevade kaugusel ning viiruseteemalised uudised maailmast ja Eestist ei näi rahunemise märke näitavat. Kauaoodatud vaktsiin võib Eestisse jõuda üsna varsti, kuid enne seda tuleb jõulud ja aastavahetus, mis tavaliselt on ikka pereringis või suuremas seltskonnas möödunud, märksa rahulikumalt mööda saata.
Ka politsei rõhutab, et tänavu iseloomustab pühi ettevaatlikkus. Ühelt poolt valmistab mure alkoholi liigtarbimine, lähisuhtevägivald ja liigne lärmakus, teiselt poolt peame endiselt viirusega koos elama. See aga tähendab, et poodides ostlemine ning eakate lähedaste külastamine tuleb väga hoolikalt läbi mõelda. Ja kuna politsei on viimastel nädalatel hakanud kontrollima maski kandmise nõude täitmist, tuleb enda nina ja suu siiski katta.
Ent olgu olukord kui raske tahes, tähelepanu peab pöörama ka hingele ja vaimule ning vaimutoitu ja hingehoidu pakub tänavuses jõululehes EELK peapiiskop Urmas Viilma, et pühade tõeline sisu tuleb sel aastal palju paremini esile kui muidu.
Ning kuna tänavu saab reisida vaid Google Mapsi ja piltide toel, räägib Kuremaalt pärit naine elust ja jõuludest Austraalias. Kui eestlased saavad praegu võrdlemisi jahedas vees supelda, siis maakera kuklapoolel võib päikesel lasta keha paitada ja konte soojendada.
Jõulud on tänavu teistmoodi, selles ei kahtle keegi. Möödugu need siis rahulikult pereringis, ilma liigse alkoholi ja vägivallata. Las võtab maad vaikus, rahu ja teineteisemõistmine.

blog comments powered by Disqus