Pühapäeval tasub Tormasse sõita

Naiskodukaitse Torma jaoskond korraldab juba viiendat aastat järjest pühapäeval Torma spordihoones kogu pere isadepäeva.


Naiskodukaitse Torma jaoskonna aseesinaine Kätlin Ridal ütles, et nagu alati, tulevad kohale päästeteenistus, politsei esindus, piirvalvurid ja kaitseliitlased.

Kohal on võimsad masinad

Lastele jätkub uudistamist nii päästeautode kui ka politseisõidukite juures. Julgemad saavad rooli taha istuda ning näha, mida kõike nendes autodes on. Lastele on selgitusi jagamas olnud noorsoopolitseinik Kirly Kadastik. Päästeautode lähedusest leiab alati Jõgevamaa päästepiirkonna Mustvee komando pealiku Taavi Müürsepa ja tema kolleegid.

Kaitseliidu Torma Üksikkompanii mehed korraldavad ka tänavu peredele kompleksvõistluse, kus isad ja pojad, aga  samuti ka emad ja tütred saavad mitmel alal osavust proovida.

Väljas on veel ka mitmesuguseid masinad, kus lapsed saavad uudistada, vaadata, mõnda asja ka oma käega järele proovida. Kindlasti näeb ka sel aastal suurt traktorit, mis on eelnenud aastatel väga paljudele huvi pakkunud.  Ja esialgu jääb üllatuseks, miline põnev ja veel suurem masin kohale tuuakse.

Lisaks on kohal üks Kaitseliidu sidemasin, mis peaks huvi pakkuma eelkõige poistele, aga miks mitte ka tüdrukutele.

Tänavu tutvustab Kaupo Kaasik Mustveest järvepäästeõppust. Tasub tähele panna, sest Kaupo räägib alati põhjalikult ka veeohutusest.

Kohal on vigursaagija Saare vallast Voore kandist. Tema käe all saavad täiesti tavalistest puupakkudest imelised kujud. See töö käib üsna kähku, nii et huvilised saavad kogu protsesssi otsast lõpuni näha.

Piirivalvuritel on koer kaasas

  1. aastal sai Tormas laste absoluutseks lemmikuks kutsikas Troi, kelle ametlik täisnimi Tryens´s Google. Mustvee kordoni koerajuht Üllar Tänna oli kaasa võtnud kaks oma hoolealust. Troi oli siis alles kutsikas, ta toodi Mustvee piirivalvekordonisse seltsiks tol ajal kümneaastasele teenistuskoerale Kustile. Troi oskas kolmekuusena juba koerajuhi juurde tulla ja käsu peale istuda. Lamamine polnud tal siis veel päris selge. Ka jäljekoolis läks Troil päris hästi. Õpetamine käis mänguga, nagu ikka väikestele kombeks. Üllar Tänna ütles, et koerad saavad omavahel sõbralikult läbi ja ei armukadetse. Ka Kusti ei olnud lastele kuri, julgemad said talle pai teha. Troi oli küll väga ülemeelik ja kippus näksima. Aga eks kutsikal ole ikka kutsika kombed.

Kätlin Ridali kinnitusel on piirivalvuritel ka tänavu koer kaasas.

Torma spordihoone saalis on isadele samuti erinevad teatevõistlused, lapsed saavad batuudil hüpata ja lasta oma näole kasvõi tiigri vurrud maalida, kui see neile meeldib. Lisaks on Kätlin Ridali kinnitusel oodata veel üht üllatust, aga ka sellest ei tahtnud ta palju ette ära rääkida, vaid lausus, et kes pühapäeval kohale tulevad, need näevad. Kui mõnes peres isa kodus pole, ei tohiks see takistuseks olla, vaid isadepäevale võiks tulla ka koos venna, vanaisa, onu või ema ja õega.

Perepäevalistele jagatakse kehakinnituseks maitsvat  hernesuppi ning kõige lõpuks saavad kõige tublimad osalejad  auhinnad.

Viies Torma kogu pere isadepäev

*Pühapäeval kella 13 kuni 17 Torma spordihoone juures

*Päästeteenistuse töötajad

*Politsei- ja piirivalveameti töötajad

*Kaitseliidu esindus

*Kohal on batuut ja saab lasta teha näomaalinguid

*Võistlusmängud

*Suure katla supp

*Tublimatele auhinnad

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus