Pühapäeval on Laiuse kirikus taas heategevuslik kontsert

Pühapäeval, 25. mail EELK Laiuse Püha Jüri koguduses toimuva heategevusliku kontserdi sisustavad laulev näitlejanna Hele Kõrve ning muusikud Olav Ehala ja Lembit Saarsalu.

EELK Laiuse Püha Jüri koguduse juhatuse esimehe Epp Järve sõnul tekkis mõte heategevuskontserte korraldada seoses vajadusega renoveerida kiriku lühtrid. “Kontserte oleme korraldanud juba aastaid. Esimestena haakusid selle mõttega tuntud muusikud Olav Ehala ja Lembit Saarsalu. Neid me kutsume hellitavalt oma kiriku õuemuusikuteks. Esimese advendi kontsertide traditsiooni on algatanud Jõgeva vald toonase vallavolikogu esimehe ja ettevõtja Aivar Koka initsiatiivil. Kevadkontserdid lisandusid tänu sellele, et muusikud on kirikus esinemisega hea meelega nõusse jäänud.“

Järv märkis, et Hele Kõrve laulab Laiuse kirikus esimest korda ning oli rõõmuga nõus esinema tulema. “Loodame, et tuleb arvukalt publikut,” lisas ta.

Epp Järve sõnul kõlab pühapäevasel heategevuskontserdil valdavalt eesti muusika. “Tänu kontserdikülastajate annetustele, oleme saanud renoveerida kiriku laelühtrid ja tänaseks on taas omal kohal ka seinalühtrid. Annetuste abil ostsime kirikusse elektrioreli, vana oreli taastamine käib meile praegu üle jõu. Selle kontserdi annetused aitavad parandada kiriku katust. Kontserdikülastajad näevad ka kiriku värskelt taastatud külgportaali, osaühing Kivikuvand tegi ilusa töö.  

Kontsertidele on alati järgnenud puuviljasupi söömine. Selle on meile viimastel aastatel keetnud Kaire Jürjenberg ja lahkelt jaganud rahvatantsuseltsi Meie Mari tantsijad. Kontserte on alati toetanud Jõgeva vald. Laiuse kirik on teist suve avatud külastajatele neljapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval. Pastoraadi teisel korrusel on majutusruumid viieteistkümnele  inimesele,” rääkis koguduse eestvedaja.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus