Pühapäeva õhtul toimus festivali Koolitants 2019 maakondlik tantsupäev toimus Jõgeval

Et lunastada pääse Koolitantsu finaalile, asusid Jõgeva kultuurikeskuses konkureerima Jõgeva Muusikakooli rühmad Monte, Pärlid, Slide ja Föönix, Tantsukooli Cestants üheksa rühma, Tantsustuudio Dance Dream ja Lutsu kivid. Kaasa tantsis kontserdil Tallinna Kanutiaia Huvikooli Sixtina tantsustuudio, kes võistleb küll Tallinna koolitantsijatega.


Lapsed tantsivad viies vanuseklassis: 4‒6aastased, 7‒11aastased, 9‒14aastased, 12‒17aastased ja 16‒22aastased seitsmes kategoorias: Eesti ja rahvaste tantsud, lastetants, kaasaegne tants, koolitants, showtants, tänavatants ja jazztants. Pühapäeval oli publikul võimalik näha 31 tantsunumbrit.

Tantsijatele põnev kogemus

Maakondlikelt tantsupäevadelt saavad edasi žürii valitud tantsud ning samuti publiku lemmikud. Jõgeva tantsupäeval valiti kaks, päev varem Viimsis samuti kaks. Neist neljast selgub üks edasipääseja internetihääletusel, mis avaneb täna. Publiku lemmikuteks valiti Jõgeval sõnumihääletusega Cestants tantsuga „Tormi eest varju otsides” ja Lutsu kivid tantsuga „Edasi, Kentucki poisid”.

Edasipääsejad, kelle kasuks otsustab žürii, kuulutatakse välja 20. märtsil, lehel koolitants.ee.

Jõgeva tantsupäeval jagas žürii ka eripreemiaid. Mitmekesise lavapildi ja koreograafia preemia läks lastetantsu kategoorias tantsinud mudilastele tantsustuudiost Dance Dream, tantsu „Lumejänesed” eest. Tundliku ja maitseka esituse preemia said kaasaegse tantsu eest 10.‒12. klassi noored tantsijad Jõgeva muusikakooli grupist Fööniks tantsu „Puudutus” eest.

„Hästi vinge oli, olin teist aastat laval, väiksena küll ka,“ rääkis Emili Selgis Jõgeva muusikakooli rühmast Fööniks.

„Väga mõnus ja põnev kogemus, saame tuua inimesteni selle, mis meile on kõige olulisem ja ennast väljendada. Võiks edasi minna küll, eelmisel aastal olime ka finaalis. Tahaksin jazztantsuga finaali minna ja mulle tundub, et sellega on meil ka suurem võimalus, sest „Puudutus” sai juba eripreemia,“ arvas ta. Emili on Fööniksi juhendaja ja mitme tantsu autori Eline Selgise noorem õde.

Tantsuõpetajapreemia „Otsingulised helimaastikud” anti Cestants juhendajale Silver Soorskile. Nutika teemakäsitluse eest said eripreemia Jõgeva muusikakooli Pärlid – Liiklejad ‒ juhendaja Eline Selgis. Olulise teema käsitlemise preemia sai Cestants „Lõpetage kiusamine”, showtantsu kategoorias. Jõulise ja emotsionaalse esitluse preemia anti Tallinna Kanutiaia Huvikooli Sixtina tantsustuudiole, tantsu „Varjud” eest.

Õpilased võiks rohkem luua

Tantsuõpetaja ja Koolitantsu žürii liige Raho Aadla ütles Vooremaale, et oli vahva vaadata, kui palju on Jõgeval tantsust huvitatud lapsi. „Nägin väga emotsionaalset lava peal olemist.

Oleks põnev näha, mida õpilased ise teevad. Sel kontserdil oli üks tants oli niisugune, mis oli läbinisti õpilaste omalooming. Seda oli põnev vaadata. Võiks rohkem katsetada ja anda lastele endale võimalust luua liikumist ja pakkuda teemasid välja. Kasutan ise seda päris palju. Mul on erinevas vanuses õpilasi, pakun niisugust võimalust just esimese kooliastme õpilastele. Neile meeldib see ja nad lähevad iga aastaga järjest paremaks. Näen, kuidas noored justkui süttivad, kui neile anda võimalus luua ise nii koreograafiat kui ka kompositsiooni. Rohkem tasub tähelepanu pöörata just kehatehnikale, vaadata, kuidas liigesed täpsemalt joonduvad. Mõnel hetkel nägin teatavaid kriitilisi momente, millele saab tantsuõpetaja rohkem tähelepanu pöörata,“ lisas ta.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus