Psoriaas – see eluaegne nuhtlus

Psoriaas on mitteinfektsioosne põletikuline retsidiivide ja remissioonidega kulgev geneetilise eelsoodumusega dermatoos, kus pärilikul foonil etendavad olulist osa ka haigust provotseerivad faktorid ning neuropsüühilised mõjustused.

Psoriaas on naharakkude jagunemise kiirenenud protsess. Eestis on psoriaas küllaltki sage, seda põeb umbes kaks-kolm protsenti inimestest.

Paljudes riikides läbi viidud intensiivsete uuringute tulemusena on välja töötatud mitmeid psoriaasi ravimise meetodeid, mis võimaldavad ägenenud haigushooge kahjuks ainult leevendada, kuid mitte haigust ennast välja ravida. Paljude pakutavate ravimeetodite puhul on tegemist vastunäidustustega ning nendega kaasnevad mitmed kõrvaltoimed. Seoses sellega omandavad erilise tähtsuse preparaadid, mis sisaldavad looduslikke ravikomponente ja mitte-kortikosteroidse päritoluga sünteetilisi aineid. Kindlustades hea raviefekti, ei kutsu need preparaadid esile kõrvaltoimeid ning patsiendid taluvad neid hästi.

On olemas lai valik kreeme ja määrdeid, nende kõrval on ka 100 protsenti looduslikud eeterlikud õlid, mis puhastavad naha naastudest ja hoiavad selle puhta ja elastsena.

Psoriaatilise artropaatia puhul oleks eriti soovitav ainevahetust reguleeriv massaazh, mille tulemusena kiireneb oluliselt ainevahetus, samuti diurees ja organismist viiakse välja  ainevahetuse toksilised jääkproduktid.

Psoriaasi soodustavateks faktoriteks on stress, mure, ülepinge. Väga hea tulemuse annab massaazh, kus kasutatakse ka eeterlikke õlisid. See leevendab inimese ülepingest ja muredest tekkinud stressi, puhastab ja pehmendab nahka, reguleerib ainevahetust. Oluline on seegi, et massaaž ei tekita tüsistusi ega kahjustada siseorganeid nagu suu kaudu manustatavad ravimid.

Olles psoriaasi probleemiga palju aastaid tegelenud, võin kinnitada, et enamikel juhtudel piisab eeterlike õlide järjepidevast kasutamisest. 

i

ANTONINA VAHI, massöör

blog comments powered by Disqus