Prokurör esitas Henn Ruubelile muudetud süüdistuse

Esialgse süüdistuse kvalifikatsioon oli tähtsate asjaolude kohta ebaõigete andmete esitamine pankrotihaldurile, teatas Tartu kohtute pressiesindaja.

Ruubelit süüdistatakse selles, et ta jättis pankrotimenetluses pankrotihaldurile teatamata lepingutest, mis sisaldasid informatsiooni võlausaldajatele tähtsate asjaolude kohta.

Kuna muudetud süüdistuse esitas prokurör Ruubelile ja tema kaitsjale vandeadvokaat Aivar Pilvele esmaspäevasel istungil, andis kohus neile aega muudetud süüdistusega tutvumiseks ja oma seisukohtade kujundamiseks.

Kohtuistung jätkub 15. jaanuaril 2008.

Henn Ruubel valiti WT nõukogu poolt WT juhatuse ainuliikmeks 29. mail 2006. 2006. aasta 19. juuni Tartu maakohtu määrusega algatati WT suhtes pankrotimenetlus.

Eraldi kriminaalmenetluse raames on kohtu ees Werol Tehaste juhatuse liige Robert Närska ja samal ametikohal olnud Elmo Hainsoo, neil mõlemal lasub süüdistus üleskirjutatud vara hoidmise nõuete rikkumises.

Hainsoo sai mullu novembris kahtlustuse ka Weroli kolmandas süüasjas, mis puudutab rapsiseemne ülevarumist. Hainsood kahtlustatakse ametiseisundi kuritarvitamises. Aavikule on esitatud kahtlustus ettevõttest suurte summade omastamises, suureulatuslikus rahapesus ja ametiseisundi kuritarvitamises, firma kommertsdirektorile Tõnu Jaanimetsale vara omastamises ja ametiseisundi kuritarvitamises.

Riigile kuulunud WT nõukogu vabastas Aaviku ametist poolte kokkuleppel ja suure lahkumishüvitisega 2004. aasta lõpus. Mullu sügisest on WT omanik AS Pere Leib Tootmine, mille suuromanik on Rein Kilk.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus