Probleemid ei kao

Puurmani piirkonna soovist üle minna Tartu valla koosseisu on juba kauem kui aasta räägitud. Nüüd peaks ühinemise protsess olema jõudnud põhimõtteliselt lõpusirgele. Puurmani piirkonna elanike hulgas on rahvahääletus toimunud. Ka Põltsamaa vallavolikogu on langetanud otsuse halduspiiride muutmise taotluse osas.
Nüüd on Tartu vallavolikogu käes otsustamise kord ja tõenäoliselt ootab iga Puurmani elanik, et ühel hetkel – parem varem kui hiljem – saabuks selgus majja.
Praegu on olukord aga selline, et mitte mingisugust selgust pole ja inimestele pole ka konkreetset kindlustunnet, et tulevikus, näiteks aastast 2025 on Puurmani piirkond Tartu valla koosseisus. Tartu vallast ei kuule me praegu ühtki konkreetset sõnumit Puurmani piirkonna tuleviku osas. Miks ei oleks võinud juba novembrikuise volikogu päevakorras olla punkt Puurmani piirkonna tulevikust?
Tartu valla juhtide poolt antakse hoopiski teada, et komisjonides töö alles algab, tõenäoliselt tulevad suuremad arutelud alles tuleva aasta kevadel. Algavad pikad arutelud näiteks selle üle, milline on Puurmani piirkonna laenukoormus.
Selge see, et niisugust otsust ei saa teha üleöö. Selleks tuleb vaadata otsa numbritele ja tabelitele. Ilmselt peavad Tartu vallajuhid aru, kas neile on kasulik Puurmani liitmine vallaga.
Teisalt jääb ikkagi teadmata, kas Tartu vallaga ühinemise järgselt justkui võluväel kõik maapiirkonnale ja hajaasustusele tüüpilised probleemid kaovad.

blog comments powered by Disqus