Priit Saksing alustab koos Vene firmaga Ida-Virus graniidi ja marmori töötlemist

Firmale Vozhrozdenije kuulub Venemaal kaheksa graniidikaevandust ja kaks tehast Peterburi piirkonnas. “Tütarettevõtte käivitamiseks Eestis on tehtud põhjalikke ettevalmistusi,” ütles Priit Saksing. Veebruaris avatakse Narvas firma kontor. Lähiajal jõuavad Eesti turule ka firma Vozhrozdenije Venemaa ettevõtetes valmistatud tooted.

Eesti Päevalehe ja Põhjaranniku andmetel kerkib Vozhrozdenije eestvedamisel Ida- Virumaale Vaivara valda Sillamäe külje alla tehas, mille ehitamiseks kulub 30 miljonit krooni ja kus saab tööd viiskümmend idavirulast.

Tehase asukoht pole veel selge

Priit Saksingu sõnul on tehase asukoht veel otsustamisel, esmalt lahendatakse logistilised küsimused. Töötajad vajavad kõigepealt põhjalikku koolitust.

“Graniidist ja marmorist toodete turustamiseks on avarad võimalused ning suur nõudlus nii välis- kui ka siseturul. Eestis on näiteks seni väga tagasihoidlikult kasutatud graniitkillustiku peenfraktsiooni, mida Soomes ja teiste Euroopa riikide teedel sageli kasutatakse. Graniitkillustik on keskkonnasõbralik,” märkis Saksing.

Ta avaldas arvamust, et marmor- ja graniittoodetele tagab mitmekülgse turu ka asjaolu, et nende maavarade maardlaid pole kuigi palju, pealegi on kaevandamine ja töötlemine keeruline protsess. Arvestataval tasemel ei töödelda graniiti ja marmorit ka Lätis ja Leedus.

Eelkõige peavad silmas Vene turgu

Firma Vozhrozdenije toodangut näeb rohkesti ka Peterburis, Moskvas ja teiste suurtes Venemaa linnades. Priit Saksing usub, et marmor- ja graniittooted leiavad rakendusvõimalusi ka meie maakonnas. “Need tooted peaksid hästi sobima mõisakomplekside ja teiste arhitektuuriliselt silmapaistvate hoonete ümbruse kaunistamiseks ja korrastamiseks. Marmor ja graniit on ?igavesed? materjalid, mis sajandeid vastu peavad,” on Saksing veendunud.

Firmas Vozhrozdenije toodetakse tänavakive, vannitoaplaate, kujusid, postamente ja kaminaid, purskkaeve jne. Sedalaadi tooteid hakatakse tegema ka Eestis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus