PRIA ei soovita jätta põllumaa kirjapanekut viimastele päevadele

Jõgevamaal on põllumaa deklareerimiseks vajalikud materjalid väljastatud 1691-le inimesele, neist 1611 on täidetud deklaratsioonid ka tagasi toonud. Eestis tervikuna on materjalid välja antud ligi 27 000-le inimesele, kellest ligi 24 000 on täidetud deklaratsioonid ka tagasi toonud.

“PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul ei ole praegu PRIA büroodes enam järjekordi. “Kes pole veel oma põllumaad kirja pannud, soovitame seda teha märtsi lõpus või aprilli alguses,” ütles Ahti Bleive. “Viimastel päevadel võivad tõenäoliselt jälle pikad järjekorrad tekkida.”

Põllumajandusmaa deklareerimiseks vajalike dokumente ja kaarte saab nii PRIA piirkondlikest büroodest kui ka veebilehelt http://www.pria.ee. Põllumaa deklareerimise teatise esimese lehe saab ettetrükina ainult PRIA piirkondlikest büroodest. Taluliidud ja maaparandusbürood nõustavad ja aitavad inimesi põllumaa kaartide ning deklareerimisdokumentide täitmisel.

“Täidetud kaardid ning deklareerimise teatis koos lisalehtedega tuleb toimetada PRIAsse. Neil inimestel, kes ei ole ennast PRIAs toetuste registrisse kirja pannud, tuleb esitada ka registrisse kandmise avaldus,” teatas PRIA pressiesindaja Heli Raamets.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus