Presto sulgeb 29. novembrist Jõgevamaal bussiliine

Vooremaa toimetusele teadaolevalt sulgeb bussiettevõte Presto alates 29. novembrist Jõgevalt kell 6.10 Tartusse ning kell 8.05 läbi Palamuse ja Luua Tartusse sõitvad kaugliinid.

Toimetus saatis vedajale möödunud teisipäeval küsimused konkreetsete liinide sulgemise kohta. Esmaspäeva hommikuks ei ole meile vastust tulnud.

MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskuse juhatuse liige Heldur Lääne ütles, et keskusel ei ole erilist pädevust ja korraldusõigust kaugliinidega. “Meie oleme loodud maakonnaliinide korraldamiseks. Nõu ja jõuga oleme olnud abis ka neid probleeme aitama, aga seekord tundub, et ei olegi pädevat institutsiooni, kes selliseid asju lahendaks. Seega kui meie mure, siis ka meie lahendus. Kohapealne. Paraku on mind üles leidnud ka inimesed meie maakonnast väljastpoolt, seega ei ole ilmselt kaugemalgi lahendused ootamas,” märkis Lääne.

Tema sõnul väideti varem, et kommertsalustel need liinid ei toimi. “Tänaseks on taas tekkinud vedajatepoolne huvi. Kuidas täpselt see välja nägema hakkab, on raske öelda, aga võimalikult vähem tahaks traditsioone muuta. Seega võimalikult samad väljumisajad ja peatused. Reisijat kindlasti ei huvita, mis alustel vedajatele tasutakse, aga selle kallal käibki põhiline töö. Riigi toetus ei ole raisata. Ilmselt peab osa lahendusest siiski ka riigi abile looma. Need liinid on reisijale kindlasti vajalikud. Meil on kuu aega leida asendused ära jäävatele liinidele. Seega on tänane eesmärk jätkata päevakski liine katkestamata. Täpsemalt siis, kui asjad on selgemad.”

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus