President Kersti Kaljulaid külastas eile õhtul Mustvee valda

Eile õhtul alustas Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid oma kahepäevast visiiti Jõgeva maakonda. Kui kolmapäeva õhtul oli president külas Mustvee vallas, siis tänane päev möödub ringsõidul Jõgeva ja Põltsamaa vallas ning volikogude istungite külastamisega.


Algselt juba hommikul Avinurmest alguse saama pidanud visiit lükkus plaanitust veidi edasi, kuna president Kersti Kaljulaid kohtus eile hommikul kahe tulevase ministri, tervise- ja tööminister Riina Sikkuti ning riigihalduse minister Janek Mäggiga.

Nii saabus president Mustveesse kell 17 ja tervitas Mustvee 80. sünnipäeva juubeliüritusele kogunenud linnarahvast. Seejärel suundus president Kaljulaid kultuurikeskusesse, kus kõrge külaline tegi ühispildi Mustvee valla volikogu liikmetega.

Edasi liikus president Kaljulaid Mustvee linnaraamatukokku, kus tehti ühisfoto raamatukogutöötajatega ja seejärel andis linnaraamatukogu direktor Laidi Zalekešina lühikese ülevaate Mustvee linnaraamatukogu tööst.

Raamatukogus vestles president eraldi veel ka vallavolikogu esimehe Aivar Saarela ja vallavanem Jüri Morozoviga. Pärast seda toimus presidendi kohtumine volikogu liikmetega.

Täna hommikul saabub president Kersti Kaljulaid kõigepealt Jõgeva valda. Edasi toimuvad kohtumised Siimustis asuvas Kiigemetsa koolis, Eesti Taimekasvatuse Instituudis ja Scanola Baltic rapsiseemne töötlemistehases.

Keskpäeval külastab Vabariigi President Põltsamaa valda, kus kohtub vallajuhtide ja volikogu liikmetega ning tutvub kohapeal ühe Eesti suurema juustu- ja võitootja E-piima tegevusega. Kohtumisel vallajuhtidega Põltsamaa Ühisgümnaasiumis räägitakse Põltsamaa valla ettevõtlusest ning valla tegevuse ja elukeskkonnaga seotud tulevikuplaanidest.

Samuti saab president Kaljulaid ülevaate sellest, kuidas on Põltsamaa Ühisgümnaasiumis läinud küberkaitse õppesuuna käivitamine, mis pälvis 2016. aasta haridusteo tiitli.

Tiheda kohtumiste päeva lõpetab president Kersti Kaljulaid osalemisega Jõgeva vallavolikogu erakorralisel istungil.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus