President avas Peipsimaa turismikaardi

 

Teisipäeval avas president Toomas Hendrik Ilves Tartumaal Kolkja külatänaval Peipsimaa turismikaardi, mis on illustreeritud ka tekstidega vanausuliste tavadest.

MTÜ Piiri Peal Peipsi külastuskeskuse eestvedaja Aime Güsson kutsus riigipea ja tema saatjaskonna külatänavale paigaldatud Peipsimaa kaardi juurde. Ilves väärtustas oma kõnes vanausuliste kultuuripärandit ja fakti, et see rahvakild on Eestis elanud ja siia püsima jäänud kolmesajaks aastaks. Ta nimetas vanausulisi üheks Eestimaa ja ühtlasi Euroopa ja kogu maailma  kultuuri rikastajateks. President toonitas ka, et huvitav ja esinduslik kaart võimaldab ajaloohõngulist ja kultuuriloolist Peipsimaad senisest paremini tundma õppida.

Evelin Ilves avas Kolkjas Peipsi külastuskeskuses paikneva Tädi Šura kohviku.  MTÜ Piiri Peal üks eestvedajaid Kairi Güsson pakkus esimesena riigipeale ja tema abikaasale teed. Enne presidendi lahkumist koguneti taas tänavakaardi juurde ühispilti tegema. Pildile tuli ka Kolkjas tuntuks saanud Peipsi-äärset elu ja tööd sümboliseeriv maskott Rändur Rääbis.

Visiidil Tartumaa Peipsi-äärsetesse valdadesse kohtus president ka Jõgevamaal vanausuliste kultuurielu edendava ettevõtja ja samovarimuuseumi perenaise Veronika Kookmaga.  MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu juhatuse esimees Urmas Pirk andis riigipeale ülevaate kalandusvaldkonna probleemidest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus