Praegune aeg teeb valikuid

Söögikohad on iga linna või asula visiitkaart. Kui varem ei pidanud kaugelt tulija Jõgevamaale sattudes kõhutäie pärast muretsema, siis nüüd on lugu keerulisem. Paljud toitlustuskohad on kas juba kinni, lühendanud tööaega või plaanivad talveks uksed sulgeda. Üritatakse kulusid optimeerida.
Praegune olukord meenutab kangesti aega rohkem kui 20 aastat tagasi. Toona pidi tõsiselt vaeva nägema vajaliku söögikoha leidmiseks. Täna tuleb appi internet. Lööd sisse söögikoha nime ja linna ning kohe näed, kas see töötab. Abiks seegi. Kalameeste pealinnas Mustvees on mitu söögikohta juba uksed kinni pannud. Suvel käis külastajaid, aga nüüd ei viitsi keegi suurelt teelt sisse keerata. Kalamehed pole erilised bistroode külastajad. Mitu Mustvee söögikohta võtavad vastu vaid tellimusi matusteks ja sünnipäevadeks.
Põltsamaa kohtagi räägitakse, et mitu söögikohta võivad talveks uksed sulgeda. Kuhu siis võõras inimene läheb kui kõht tühi? Sead sammud Puhu risti bistroosse või Olerexi teenindusjaama kiirtoidu järele. Rikka ajalooga linnale selline seis au ei tee. Jõgeva linnaski võitlevad pubid ja bistrood klientide nimel. Mängu tuleb panna loovus. Kellel pea rohkem lõikab ja suudab klientuuri meelitada on võidumees.
Täna on klient kuningas. Ta ei taha näha nõukogude ajastule omast lohakat teenindamist ning mossis näoga ettekandjat. Praegune aeg ongi kui selektsioon. Tugevam, osavam ja julgem jääb ellu. Katsumuste rohke aeg seisab ees.

blog comments powered by Disqus