Pööral peetakse külapäeva

Eeloleval pühapäeval, 21. juunil korraldavad Puurmani valla Pööra küla ettevõtlikud elanikud sealse esimese külapäeva. Et tegemist on esimese sealsete praeguste ning endiste elanike ja sõprade kokkusaamisega, ei oska korraldajad öelda, kui aktiivselt külapäevast osa võetakse, ent senine tagasiside plaanitava kohta on olnud hea.

Külapäeva ühe korraldaja Anne Mägisoo sõnul nägi hiljuti trükivalgust Pööra küla inimeste ja nende tegemiste kohta koostatud raamat, seega otsustasid Pööra endised ja praegused aktiivsed elanikud, et nüüd oleks aeg päris oma küla päev korraldada, kasvõi juba sellepärast, et raamatust huvitatud selle lihtsamalt kätte saaksid. Raamatu koostamise idee tuli küla endiselt elanikult Valdo Närolt.

Loomulikult on kokkusaamisel hea võimalus omavahel suhelda. Praegusest Pööra küla elust ja olust annab slaidiprogrammi abil ülevaate Maire Praats. Kõik osalejad on oodatud ka sõna võtma. Esineb Sadukülas tegutsev lauluring.  Kokku tullakse endisse Pööra koolimajja, kuhu kohaliku käsitööseltsi liikmed ka näituse üles panevad. Härjanurme Maarahva Seltsi juht Karina Kaarepere räägib lähemalt selle seltsi tegevusest. Anne Mägisoo kinnitusel külapäeval osalustasu ei ole, küll aga tuleb maksta Pööra küla raamatu eest. Kohapeal pakutakse kohvi, kooki ja muid suupisteid, mille hinnad on sümboolsed.

Anne Mägisoo lausus, et 21. juuni on korraldajate arvates külapäevaks igati sobiv aeg, sest siis käiakse tavaliselt oma lähedaste haudadel ning satutakse oma varasematesse kodukohtadesse. Kalmistutel käivad eelkõige just vanemad inimesed, kellel on külapäeval eriline roll sellegi poolest, et neilt saab kuulda meenutusi küla kaugemast ajaloost.

Mägisoo sõnul on ju nii, et inimesed hakkavad oma juurte ja lähedastega seotu vastu huvi tundma vanemas eas. Tihti juhtub aga, et selleks ajaks on alles väga vähe inimesi, kellelt selle kohta infot saaks. Selleski mõttes on Pööra küla päev tänuväärne ettevõtmine.

Kellel endistest ja praegustest Pööra küla elanikest soovi ning tahtmist on, need on teretulnud ka 22. juunil toimuval küla jaanitulel. Anne Mägisoo lausus, et nemad korraldajatena loodavad ning soovivad, et Pööra küla päeva hakatakse edaspidi korraldama igal aastal.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus