Poolesaja kilomeetri pikkune tõuketuur

Esmaspäeva, 20. augusti ilm oli vihmane ja sombune, kuid Tabivere vallas kavva võetud tõukerattamatk ära ei jäänud ja keskpäeval asuti vabaajakeskuse eest teele.

Esimesed kilomeetrid olid raskevõitu, kuid keegi alla ei andnud, kuigi paljud sõiduriista suurematest tõusudest käekõrval üles lükkasid.

Esimesel peatusel Juula külamaja ees andis Tabivere abivallavanem Riina Jääger, kes ise retke kaasa tegi, külarahvale üle esimese “riigipiruka” ehk šokolaadikringli.

Tõukeseltskond kutsuti külamajja ja neid kostitati joogi ja suupistetega, kuid samas kibelesid seal sõiduks valmistunud juba teele. Ja nagu selgus, oli sõita soovijaid rohkemgi, kui tuuri korraldajail, MTÜ-l M.A.R.S.S.  tõukerattaid oli varutud. Et maha jääda ei tahtnud keegi, tuli mõnel jalgrattasadulasse istuda.

Suund võeti Maarja-Magdaleenale ja lapsedki pidasid teekonna Kaiavereni vastu. Siis istusid pisemad autosse.

Maarja-Magdaleenaski oodati matkajaid kohvi ja morsiga ning võeti rändureilt vastu “riigipirukas”. Samasuguse stsenaariumiga peatusi tehti teel mitmeid. Pärast Vudila mängumaa peatust kulges sõit pisut ladusamalt, sest päike tuli välja ja tuul aitas selja tagant kaasa. Kruusane teekond Raigastverest Tabivere suunas oli jaksusööv, kuid Koogile jõuti tänu asfaldile ja taganttuulele plaanitust varemgi. Tabiverre tagasi tuli loomulikult vastutuult pressida, kuid teele ei jäänud keegi ja 55 kilomeetrit oli alistatud. Õhtul jaksati vabaajakeskuses kontserti kuulata, tehti teoks pudru- ja kaljaring  ning  vaadati retkepäevast valminud slaidiprogrammi.

“Osalenute emotsioonid vallandusid täielikult järgmisel päeval, kui mulle rääkima tuldi, et aasta pärast võiks 100 kilomeetrit plaani võtta,” ütles Merike Rekor MTÜ-st M.A.R.S.S.

Korraldajad kiidavad ja tänavad kõiki osalenuid, eriti aga kuut vaprat, kes kogu marsruudi otsast lõpuni kaasa tegid. Need on Heiki Jääger, Ivar Karina, Martin Saarma, Maigo Täpsi, Riho Sepp ja Kaili Metsaste. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus