Pool hooaega läbi

Eesti meeste korvpalli G4S meistriliigas kaasa tegeval Kuremaa SK/Tartu Palliklubi meeskonnal on nüüdseks pooled mängud ehk täpsemalt 14 kohtumist mängitud. Ehkki võite on kogunenud ainult üks ning viimases, möödunud laupäeval Põltsamaal Felixhallis peetud mängus Tartu Ülikool/Rockiga saadi lausa 58-punktilise (55:113) kaotuse osaliseks, minnakse hooaja teisele poolele vastu optimistlikult.

iii

„Siin polegi midagi kommenteerida!“ ütles pärast laupäevase mängu lõppu samuti meistriliigas mängiva TTÜ KK treener, kunagine korvpallilegend Aivar Kuusmaa, kui palusin tal nähtut kommenteerida. Kuremaa SK/ Tartu Palliklubi mänedzher Ergo Prave lisas:

„Mängu tulemus peegeldab asjade tegelikku seisu: Rock ongi meist poole parem.“

Kui statistilisest poolest rääkida, siis oli Rocki visketabavus 56 protsenti Kuremaa 36 protsendi vastu. Lauavõitluses jäi Rock peale 41:28, pallikaotusi oli Rockil 11 ja Kuremaal 26. Meie meeskonna parim oli Brett McGee 23 punkti ja 12 lauapalliga, Raido Raudsepp lisas tublid 12 punkti. Vastaste poolel oli parim korvikütt Indrek Viiask 26 punktiga.

Rocki ülekaalukale võidule vaatamata ei saa öelda, et mäng igav oleks olnud.

„Lõppskoor näitab pigem seda, et Rock võttis meid tõsiselt ja pingutas lõpuni, et meile mitte hingamisruumi anda,“ ütles Ergo Prave. „Selle üle on meil aga pigem hea meel.“

Kuremaa suurele kaotusele aitas Prave sõnul kaasa asjaolu, et see oli meeskonnale sama nädala või õigemini kaheksa päeva jooksul juba kolmas mäng. Ülemöödunud laupäeval, 5. detsembril kohtuti Pärnus sealse KK Pärnuga ning saadi kätte selle hooaja senini ainus võit 89:83. Kolm päeva hiljem mängiti Jõhvis Tallinna BC Kalev/ Cramoga ja jäädi 13 punktiga alla (84:97).

„Nii tiheda graafiku juures polnud ime, kui meestel oli n-ö kumm tühi,“ ütles Ergo Prave ja lisas naljatamisi, et Ameerika poistel olid lennupiletid kodumaale jõulupuhkusele ka juba ostetud ning küllap nad viibisid mõtetega natuke soojemas kliimas.

„Aga seda tõdesid kõik meie poisid, et nii täis saalis on hea mängida,“ ütles Ergo Prave. „Ma mõtlesin, et mul on kell vale, kui tund ja veerand enne mängu algust viitkümmend inimest saalis istumas nägin. Aga kellaga oli kõik korras ja mängu alguseks kogunes publikut 350 inimese ringis. Osa neist olid muidugi Rocki fännid.“

Võit ja napid kaotused

Lõppenud hooajapoole peale tagasi vaadates tõdes Ergo Prave, et alguses kulus natuke aega, et kahele USAst pärit külalismängijale, Derek Winstonile ja Brett McGeele meeskonnas õige koht leida. Aega oli vaja ka vastastikku kohanemiseks ja üksteisest platsil aru saama õppimiseks. Teatud määral on meeskonda kummitanud ka tervisehädad. Üks meeskonna põhimängijaid Mihkel Kurg, kes tavaliselt üheski mängus alla kahekümne punkti ei viska, pole murtud käeluu tõttu kaua aega mängida saanud, Mikk Valtna käis vahepeal põlveoperatsioonil, Siim Lassi vaevasid seljavalud ning Henri Räim oli gripis. Nii et vahepeal peeti mänge seitsme mehega, mis tähendas, et mitmel mehel tuli peaaegu 40 minutit platsil olla.

Muutusi on olnud ka meeskonna koosseisus: Sven Kukemelk lahkus tervislikel põhjustel, Tanel Kaljula asus Priit Paama kõrvale teise treeneri kohale ning Toomas Valdre siirdus teise meeskonda, juurde tulid Andres Velleramm ja Rainer Jegorov.

Mis edukamatesse mängudesse puutub, siis peale KK Pärnu vastu peetud võidumängu tõi Prave esile veel kolme kohtumist, milles Kuremaa SK/ Tartu Palliklubi vastasele väga visa vastupanu osutas. 1. novembril mängiti Valgas sealse Valga/ CKE Inkasso vastu punkt-punkti mängu kuni kolmanda veerandi keskpaigani. Siis lasti vastane 14 punktiga ette ja umbes selliseks (89:105) see vahe lõpuks jägi. 20. novembril Rakvereski mängiti sealse Tarva vastu punkt-punkti mängu ja oldi võidule üsna lähedal, ent lõpuks jäädi siiski napilt (71:78) alla. 28. novembril Tallinnas TTÜ KK vastu mängides juhiti aga tervelt 37 minutit ja alles viimase kolme minuti jooksul lasti vastane kümne punktiga (71:81) ette.

„Ehkki ülejäänud mängud on n-ö ühte väravasse läinud, pole ühelgi vastasel meiega tegelikult ülearu kerge olnud,“ ütles Ergo Prave.

Praegu jõulupuhkus

Praegu peab meeskond kahenädalast jõulupuhkust, et aasta lõpust jälle treeninguid alustada. Hooaja teise poole esimene mäng peetakse arvatavasti 8. jaanuaril Tallinnas TTÜ vastu.

„Vähemalt 14 mängu tuleb veel pidada, kui aga põhiringide lõpuks kuue hulka tulla suudame, siis enamgi,“ ütles Ergo Prave.

Praegu on Kuremaa SK/ Tartu Palliklubi meistriliigas konkurentsitult kõige noorem ja kõige lühem meeskond. Mängijate keskmine vanus jääb alla 20 aasta. Kõige vanem mängija on 25-aastane Brett McGee ja kõige noorem äsja 17-aastaseks saanud Rainer Jegorov. Mängijate keskmine pikkus on 190-192 cm ringis.

Prave ei salanud, et meelsasti tugevdaks Kuremaa meeskond oma korvialust mõne pikakasvulise mängijaga, aga selleks tuleks esmalt raha leida. Raha näib aga siinsest piirkonnast justkui viimseni otsa lõppenud olevat. Võistkonna majanduslik seis on pidevalt pingeline. Tõsi, uuest aastast on lootust juurde saada kaks tõsisemat sponsorit. Teatud määral aitavad teenida ka n-ö mahamüüdud mängud nagu 8. detsembril Jõhvis peetu: sealsed sponsorid olid nõus maksma ja nii peetigi Kuremaa SK kodumäng mitte Jõgevamaa pinnal, vaid Jõhvis.

„Kui keegi tunneb endal veel jõudu olevat meid toetada, siis igasugune abi on teretulnud,“ ütles Ergo Prave. „Ning loomulikult on meie mängudele oodatud ka pealtvaatajad.“

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus