Pommimehed käisid Lätis

Mõlemad võistlused peeti Riia lähedal 6000 elanikuga Pinki linnas, mis on Viesturs Gargurnise kodulinn. Tema oli ka mõlema võistluse peakorraldaja.

            Palamuse valla pommimees, kuni 90-kiloste meeste kategoorias võistelnud Ülo Kuusk naasis Pinkist ühe võidu ja ühe teise kohaga. Riia rajooni meistrivõistluste arvestuses läks tal kirja 210+75 ehk siis kokku 285 tõstet ja esikohaks sellest piisas. Gargurnise karikavõistluste arvestuses lõi üks konkurent aga tema 210se tulemuse üllatuslikult üle.

            “Oleksin tegelikult jaksanud selle käega veel tõsta, aga arvasin, et niikuinii keegi rohkem ei tõsta,” tunnistas Ülo Kuusk. “Aga üks mees ikka suutis.”

            Puurmani valla mees Ain Kurs sai kuni 75-kiloste meeste kategoorias Riia rajooni meistrivõistlustel teise ja Gargurnise karikavõistlustel neljanda koha.

            Teistel eestlastel, kes Eesti Jõutõsteliidu juures esimest aastat tegutseva sangpommisektsiooni eestvõttel Pinkis käisid, õnnestus võita mõlemad võistlused: järvajaanilane Kalle Puss oli esimene kuni 70-kiloste ja tartlane Jaanus Kutsar kuni 75-kiloste kategoorias. Kutsar sai Riia rajooni meistrivõistlustel seejuures kirja suurepärase tulemuse ? 300 (150+150) tõstet. Tõsteti enamasti 24-kiloseid pomme, sest võistluste juhendis määratud koefitsient ei soosinud 32-kiloste pommidega võistlemist.

            Peatselt asuvad üheksa Eesti tugevamat sangpommimeest, Jõgevamaa sportlased sealhulgas, teele Saksamaale: 9. juunil algavad Hamburgis selle ala maailmameistrivõistlused.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus