Pommiaugu Wanawaralaat tuleb taas

  1. 18. mail peetakse Jõgewa muuseumi platsil taas vanavaralaata. „See on üldnimetus ja loomulikult huvilistele mõeldud, aga me ei keela, kui keegi tahab näiteks istikut müüa ‒ kevad on kevad,“ rääkis laada korraldaja, MTÜ Pommiauk juhatuse liige Sergei Jerjomin.

„Meil saab lahedalt parkida. Jõgewa muuseum teeb samuti uksed lahti, avame hooaja. Kauplejatega on juba kokkuleppeid. Tean, et lätlased tulevad portselaniga ja tuleb ka pealinna antiigikauplejaid. Eks see hakkab vanavarahuviliste ringis juba tuttavaks ürituseks kujunema.

Väga tähaks näha ka kohalikke inimesi, kes tooks oma keldritest või garaažidest välja varandust, mis võiks kellelegi teisele huvi pakkuda. See ei pea olema ülivana ja väärtuslik, vabalt võib olla tegemist ka nõukaaegsete asjadega, mida mõni nostalgitseja, hipster või miks mitte kollektsionäär võiks endale soovida,“ paneb korraldaja Jõgeva ümbruse rahvale, kel kuurid-panipaigad alles kevadkoristust ootavad, südamele.

„Palju tuuakse sisse niinimetatud uus-antiiki Euroopast,“ selgitas korraldaja. „Need on ilusad ja säravad asjad, aga see ei ole meie kultuur. Olen selle poolt, et meie vanad asjad saaksid uue elu,“ esitleb Jerjomin oma laadaplastikaunistust, mis elab juba kolmandat elu. Alustas see traktorina, vahepeal oli grilli austavas seisuses ja nüüd lillepeenraks.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus