Põlvamaa kauplusautod teenindavad ka meie maakonna ostjaid

Möödunud aastal hakkasid Jõgevamaa viies vallas elavaid maainimesi teenindama füüsilisest isikust ettevõtja Rait Markeni kauplusautod. Autoringide korraldaja, müüja ning autojuhina tegutseva Õie Maiste sõnul väljub Põlvast viis korda nädalas viis bussi ja igale ringile jätkub piisavalt kliente.


Põlvamaa kauplusautod teenidavad lisaks oma kodumaakonna rahvale veel Võrumaa, Tartumaa, Valgamaa, Jõgevamaa  ja osaliselt ka Viljandimaa rahvast. Kaup võetakse peale Põlvas asuvatest ladudest. Need kauplusautod teenindavad jõgevamaalasi alates möödunud aasta veebruarist.

Õie Maiste sõnul oli kohapeal varem tegutsenud kauplusautol lihtsam hakkama saada, sest sai kaupa odavamalt pakkuda. Torma vallas varem tegutsenud firma kauplusautot toetas Jõgevamaa viis valda.

Omavalitsused ei toeta

Põlva kauplusautode tegevust Jõgevamaa vallad ei doteeri, kuigi müügiringid on meie maakonna vallajuhtidega kokku lepitud ja selleks vastav luba saadud. Õie Maiste kinnitas, et kümneaastase tegutsemisaja jooksul pole nemad kunagi mitte kusagilt toetust küsinud ega ka saanud. Ka valdadel on raha vähe ja seetõttu otsivad nad võimalusi odavama kauplusautoteenuse pakkumiseks. Torma vallas varem tegutsenud firma kauplusauto võttis kauba peale Jõgeva majandusühistu ladudest ja seal kehtis ostes ka säästukaart. Põlva kauplusautod saavad kauba läbi hulgiladude ja säästukaarti kasutada ei saa.

Rait Markeni kauplusautod teenindavad Jõgevamaal Puurmani, Saare, Jõgeva, Torma ja Palamuse valla elanikke. Kauplusauto peatustesse on pandud üles teave kellaaegade ja kuupäevadega, kust kliendid leiavad ka Õie Maiste telefoninumbri juhuks, kui neil peaks seoses teenindusega  küsimusi tekkima.

Maiste on tähele pannud, et paremate ilmadega saavad inimesed sageli ka ilma kauplusautota hakkama, nende teenust tarvitatakse pigem külmal ajal ja libedate teedega. Sellisel ajal oodatakse kauplusautot vapralt ka krõbedas pakases. Kauplusautot ootab erinevates peatustes erinev arv ostjaid,  mõnes kohas kümmekond, mõnes ainult üks või kaks. Mõne kauplusauto peatuse lähedal asub ka kohalik kauplus.

Hästi läheb kaubaks kala

Samas teavad kohalikud elanikud, et kauplusautost saab alati osta värsket räime ja ka näiteks suitsukala ning seetõttu ei jäta nad kasutamata juhust ka seda külastada.

Kauplusauto sortiment on üsna lai: leib-sai, väikesed saiakesed, tellida saab torte ja kringleid. On vorsti, sülti ja muid lihatooteid, puuvilju, samuti alkoholi ning tubakatooteid, karastusjooke, mahla, kompvekke, jäätist ja palju muud.

Mõistagi juhtub ka selliseid päevi, kus mõnel kauplusautol ei lähe ringi peal kõige paremini, aga kui ülejäänud neljal autol on läbimüük suurem , võib üldise tulemusega rahule jääda. Kümne aasta pikkuse tegutsemisaja jooksul on kauplusautodega ringi sõitvad naised ja ka üks mees teada saanud, millised ringid on tasuvamad, kus tahavad inimesed osta rohkem kala, kus lihatooteid, kus alkoholi või kus magusamat söögikraami. 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus