Põltsamaalt pärit Kersti Sarapuu on jäänud sünnilinna fänniks

Uue hooaja avakoosolekul kohtusid Põltsamaa ettevõtjate liidu liikmed majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ja riigikogu liikme Kersti Sarapuuga, kes on valitud ka Paide aukodanikuks. Mõttevahetuse üheks teemaks oli Põltsamaale ujula ehitamise võimalused ja perspektiivid. Mõnelegi olid üllatuseks Kersti Sarapuu Põltsamaa juured. Enne ärasõitu andis Kersti Sarapuu intervjuu Vooremaale.


Mis ajast Põltsamaad mäletate?

„Mina, toonase nimega Kersti Vahemets, sündisin Põltsamaal ja elasin siin üheteistkümnenda eluaastani. Mu isa töötas Põltsamaa rajooni ajalehe Kiir toimetajana. Ema oli tarbijate ühistus kaadrite inspektor ja samuti ühiskondlikult väga tegus.

Põltsamaast on meeles ilus lapsepõlv. Olles jäänud Põltsamaa fänniks. Tulen siia alati südames soe tunne.“

Riigikogu liikmed sõidavad ikka ringi. Teid on aga Põltsamaal nähtud mikrofoni ja kaameraga?

„Mitmed riigikogu Keskerakonna fraktsiooni visiidid on toonud ka Põltsamaale. Olen siin salvestanud Tallinna televisiooni regionaalsaadet. Nii külastasin Põltsamaa noortekeskust, jahimaja, erinevaid asutusi ja ettevõtteid. Kultuuriloolist vaatamisväärsust ja silmailu pakuvad Põltsamaa sillad, pargid, Roosisaar.“

Ettevõtjana panustasite sellesse,  et Paides Nelja Kuninga hotelli juurde ehitati ujula ja spaa. Mitmed omavalitsus- ja majandustegelased plaanivad uue ujula ehitamist ka Põltsamaale, üheks eestvedajaks Põltsamaa vallavolikogu esimees ja Põltsamaa ettevõtjate liidu president Andres Vään. Mida ideest arvate?

„Tänapäeval püütakse jõuda eesmärgini, et igas omavalitsuses on oma ujula. Mõneti tuleb selle ehitamist pidada kahe otsaga ettevõtmiseks. Ujula peab end tänapäeval mingil määral ära tasuma, samuti väga kvaliteetset teenust pakkuma.

Jõgevamaal on väga nüüdisaegne ujula Jõgeva vallas Kuremaal. Käisin seda ujulat pärast valmimist vaatamas ja küsisin toonaselt vallavanemalt Enn Kurelt nõu ujula ehitamiseks Paidesse. Kesk-Eestis on tänapäevased ujulad ka Suure-Jaanis ja Abjas.

Millistel tingimustel saavad kooliõpilased Paides ujuda?

„Paide linn on riigihankega tellinud teenuse, millega saavad Paide koolide õpilased igal nädalal tasuta ujuda, välja arvatud juunis, juulis ja augustis.“

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus