Põltsamaale paigaldati turvakaamerad

Esmaspäeval paigaldati Põltsamaa kesklinna kaks turvakaamerat, mis salvestavad oma vaateväljas toimuvat ööpäevaringselt.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul on mitmes kesklinna piirkonnas esinenud sageli avaliku korra rikkumisi, mistõttu inimesed ei tunne end seal enam turvaliselt.

“Juba mitu aastat on räägitud vajadusest turvakaamerate järele. Tarviliku raha puudusel ei õnnestunud varem plaani teoks teha. Nüüd eraldas aga Põltsamaa linnavolikogu kaamerate ostmiseks 150 000 krooni. Turvakaamerad paneb üles aktsiaselts Pristis,” rääkis linnapea.

Kaamera, mis töötab ka veebikaamerana, on juba varem paigaldatud Põltsamaa majandusühistu A ja O kauplusehoone külge. Selle kaamera salvestusi on võimalik vaadata ka Põltsamaa linna koduleheküljelt. Kahe eile õhtupoolikul paigaldatud turvakaamera vaateväljas on aga Põltsamaa Selver, Põltsamaa kultuurikeskuse ning majutus-ja toitlustustettevõtte Carl Schmidti Maja ümbrus. Nende kaamerate salvestusi jälgivad esmalt Selveri ja  seda teenindava turvafirma G4S töötajad, kuid kokkuleppe kohaselt saavad salvestustega tutvuda ka politseiametnikud ja Põltsamaa linnavalitsuse töötajad.

“Kaamera võimaldab senisest märksa kergemini korrarikkuja ka  mõnda aega pärast sündmust tabada. Nii ei teki karistamatuse tunnet,” märkis Aiaots.

Linnapea sõnul on täheldatud, et tänu AS G4S turvajatele on avalik kord Selveri ümbruses märksa parem.

Tulevikus on plaanis turvakaamerate arvu Põltsamaal veelgi suurendada. Järgmised kaamerad paigaldatakse Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja Felixhall ümbrusse.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus