Põltsamaale kerkis vahva lumelinn

Reedel sai Põltsamaal sealse päästekomando algatusel ja eestvõttel teoks lumelinna ehitus, kus osales terve hulk võistkondi. Vabaõhuürituste planeerimisel on selle õnnestumisel kõige määravamaks teguriks ilm. Seekordne talveilm oli lumelinna ehitajate jaoks lausa suurepärane, sest  külma oli paar kraadi, lund oli piisavalt, kuid ehitamise ajal juurde ei sadanud.  

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots avaldas tunnustust kohaliku päästekomando meestele, kes lumelinna ehitamise idee algatasid. Linnapea märkis, et pidi olema peetud tõeliselt tõsine läbirääkimine ilmataadiga. Ta lisas ka, et paremat kohta kui noortekeskuse ümbrus lumelinna ehitamiseks linnas polegi.

Põltsamaa päästekomando pealik Ahto Pent ütles lumelinna ehitamist jälgides, et tema on ürituse kulgemise ja sellest osavõtuga väga rahul. Esimesed ehitajad tulid platsi kella üheteistkümne ajal ja juba tunni möödudes oli mitmesuguseid lumest ehitisi näha, millest mõni oli juba peaaegu valmis ja mõni üsna algusjärgus. Ahto Pent tõdes, et nende üleskutse on väga tõsiselt vastu võetud ning lumelinna ehitajaid rohkemgi, kui oodata osati. Kohaliku päästekomando mehed valmistasid lumest oma maskoti Nublu, kelle taha rajati ka liumägi. Just viimast kasutati kõige enam.  

Et oleks lõbus liuelda

Põltsamaa “Mari” lasteaia Pihlamarja rühma õpetaja abi Valentina Karu kinnitusel tulid nemad lastega ehitama suure rõõmuga, sest kellele siis veel kui mitte lastele selline üritus korda peaks minema. Lastel oli kindel plaan ehitada lepatriinu.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilase Gert Ellermaa sõnul otsustasid nemad meisterdada elevandi.  Lumelinna rajama oli tuldud kümnekesi. Gerdi klassivend Martin Valdma lausus, et osa klassikaaslastest jäi veel õppetunde jätkama, kuid neid lubati juba ehitama.

Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna liikmete sõnul on nende seltskonnas esindatud pea kogu Jõgevamaa, sest nende seas on naisi Jõgevalt, Tabiverest, Põltsamaalt ja Puurmanist. Nemad olid endale seadnud  isamaalise eesmärgi: valmistada lumest Eesti kaart.

Ühisgümnaasiumi 6a klassi juhataja Kadi-Ly Jaansalu sõnul tulid nad lumelinna ehitusele alguses osalise esindusega, kuid leppisid kokku, et hiljem tulevad teised õpilased neile järele. Õpetaja sõnul võtsid nemad nõuks ehitada mäe, kus saaks mõnusalt liuelda.

Koos saab palju ära teha

Põltsamaa konstaablijaoskonna piirkonnavanem Üllar Sõmera ütles, et nemad meisterdavad kõige enam kasutatava igapäevase töövahendi — politseiauto. See kõige enam silma paistev ehitis võiks vabalt kanda nimetust “Sinine vilkur.” Auto ehitamist  alustas viis politseitöötajat, kuid Üllar Sõmera lausus, et nendega liitub hiljem veel kaks kolleegi.

Põltsamaa Noorte Naiste Kristliku Ühenduse ja Põltsamaa linnavalitsuse koostööna valmis lastele tuntud arvutitegelane Angry Bird  ehk Kuri Lind. Lind peaks olema roheline, kuid selle meisterdamisega ametis olnud Karin Tõnts ütles, et nemad siiski seda tegelast üleni roheliseks värvima ei hakka. Ta arvas ka, et küllap tunnevad  lapsed selle tegelase niigi ära.

Ühisgümnaasiumi  12a klassi esindus oli kohale tulnud kaheksaliikmelise brigaadiga ja nemad olid otsustanud ehitada kilpkonna, mille saba peale rajati liumägi.

Tuleval aastal jälle

Põltsamaa lasteaia “Tõruke” õppealajuhataja Tiiu Korts lubas, et nende esinduse ühistööna valmib skulptuur kaisutavatest lumememmedest. Ja otse loomulikult lisati skulptuurile ka tarvilik ja populaarne liumägi. “Tõrukese” õppealajuhataja sõnul meenutatakse lumememmedega äsjast sõbrapäeva.  Pärast tund aega väldanud ehitustööd tunnistas Tiiu Korts, et neil on veel probleeme liumäega, mis polnud veel piisavalt libe.

Tegelikult valmis lumelinn kavatsetust varem ning pärast lõunat jalutasid skulptuuride vahel juba uudistajad.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus