Põltsamaale kerkib Selver

Hoone ehitamisel on peaettevõtjaks AS Maru Ehitus. Kahel korrusel saab kokku olema 1500-1600 ruutmeetrit müügipinda. Alumisel korrusel hakkab tegutsema Selveri keti supermarket, teisel korrusel leiavad koha lillepood ja paar muud kaupa pakkuvat kauplust. Hoone peaks valmima sügiseks. Uksed avab Selver eeldatavalt oktoobrikuus.

ASi A-Selver juhataja Ain Taube sõnul ei valmista firmale peavalu asjaolu, et Põltsamaal tegutseb juba Maxima X-tüüpi supermarket ning et ka Säästumarketi ketil on plaanis Põltsamaale laieneda.

?Eks igal pole ole oma klientuur,? ütles Ain Taube. ?Rahva ostujõud on kasvamas ja usume, et Selver leiab kindlasti oma lojaalse klientuuri ka Põltsamaa ja Põltsamaa ümbruse rahva hulgast.?

Bussijaam kolib mais

Kuna Selveri valmimine nõuab nii või naa liikluse ümberkorraldamist, otsustas Põltsamaa linnavalitsus tellida ASilt Vooremaa Teed bussijaama ristmiku ümberehituse. Need tööd algavad mais. Nii et kui Selveri ehitus selleks ajaks bussiliiklust tõenäoliselt veel segama pole hakanudki, siis ristmiku ümberehituse tõttu tuleb bussijaam mais ikkagi juba ümber kolida.

Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu sõnul hakkavad bussid maist peatuma Lossi tänavas kunagise tuletõrjedepoo vastas asuvas parklas.

?See ongi tegelikult bussijaama kunagine asukoht,? ütles Tiit Kulu. ?Praegu tellime ümbersõitu tähistavaid märke. Ka istepinke on vaja parklasse juurde paigutada. Peatselt alustame ka bussifirmade teavitamist eesseisvatest muutustest.

Jõgeva Selver avatakse juulis

Kuigi ristmik valmib arvatavasti jaanipäevaks, ei saa bussijaam sel ajal kindlasti veel praegusesse asukohta tagasi kolida, sest siis takistavad seda tõesti juba Selveri ja selle parkla ehitustööd. Põltsamaa Selveriga ühe katuse alla tuleb teatavasti ka 15-kohaline bussijaama ooteruum ning Selveri juurde busside peatuskohad, taksopeatus ja parkla 70 autole.

Selveri ehitus käib praegu Jõgevalgi, ent maakonnakeskuses on see märksa kaugemale jõudnud. Paraku mitte nii kaugele, kui aasta alguses loodeti.

?Jõgeva Selveri ehitaja on töödega esialgsest graafikust pisut maha jäänud ning tõenäoline kaupluse avamisaeg on juulikuu,? ütles Ain Taube. ?Kõik vajalikud töötajad on meil aga juba leitud.?

Selveri kauplusteketile pandi alus 1995. aastal ja praegu kuulub sellesse 21 kauplust, neist üheksa Tallinna eri piirkondades. Eesti Selverites töötab praegu ühtekokku umbes 2100 inimest. Lisaks Eestile tegutseb Selveri super- ja hüpermarketite kett ka Lätis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus