Põltsamaal tulevad filmipäevad

7. veebruaril kell 17.00 linastub James Tusty ja Maureen Castle Tusty dokumentaalfilm ?Laulev revolutsioon?, teatas Põltsamaa linnavalitsus.

8. veebruaril kell 17.00 linastub ?Seda me peame mäletama?, Johan Laidoneri Seltsi valik kroonikakaadritest. Filme näidatakse kooli aulas, sissepääs kõigile tasuta.

Ameerika re?issööride “Laulev revolutsioon” on emotsionaalne dokumentaalfilm Eesti taasiseseisvumise protsessist. Filmi autorid näevad laulvas revolutsioonis Euroopa ajaloo pöördepunkti. Filmis puudub kindel kangelaskuju. See on lugu inimkonna püüdlusest vabaduse ja enesemääramise õiguse poole, terve rahvuse lugu, tavaliste inimeste lugu, kes ei kaotanud lootust okupatsiooniaastate kestel ja kelle sügaval hoitud rahvustunne aitas Nõukogude impeeriumi lammutada.

Kindral Johan Laidoneri selts koostöös MTÜga Kulter Eesti on vabariigi 90. aastapäevaks koostanud filmiretke “Seda me peame mäletama?. Eesti Vabadussõja ajaloo ja Eesti Vabariigi sündi kajastavate kroonikafilmide kaudu tutvustab filmiretk neid sündmusi, mis panid aluse Eesti Vabariigile.
Mitmel pool üle Eestis näidatakse kroonikafilme esimese Eesti Vabariigi ajast ning ettekannetega Eesti ajaloost esinevad erinevad lektorid. Põltsamaal ilmestab kommentaaridega kroonikakaadreid 8. veebruaril ajaloolane-arheoloog Mati Mandel Eesti Ajaloomuuseumist.

Filme näidatakse Põltsamaal kaks korda. Ennelõunased seansid on mõeldud kooliõpilastele. Registreerunud on õpilased Põltsamaa, Imavere, Pajusi ja Kolga-Jaani vallast ning Põltsamaa linnast. Kella viiestele seanssidele on teretulnud kõik huvilised.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus