Põltsamaal tuleb käsitöölaat

“Teist aastat kipub käsitöömüüjate tulv meil saali n-ö lõhki ajama. Lausa kardan juba iga telefonikõnet,” ütles laata korraldava Põltsamaa Käsitööseltsi esinaine Anne Ütt.

Ühtekokku mahub kultuurikeskuse saali üle neljakümne müüja ja kui soovijaid rohkem, teeb käsitööselts valiku selle järgi, kes kui kvaliteetset ja originaalset kaupa pakub. Enamiku müüjate, nagu Karinu klaasikoja, Siimusti Keraamika, Türi Huviseltsi Põimik, Türi Käsitöökoja, sõlemeister Vello Lepiku, pastlameister Paul Lääne, puutöömeister Aivar Rusanovi, viltija Hilda Kopra ja teiste toodang põltsamaalastele tutvustamist ei vaja, kohalike käsitöömeistrite looming ammugi mitte. Kõige nooremad müüjad on laadal ilmselt kohaliku Mari lasteaia ja Lasteaed-Algkooli Tõruke lapsed, kes pakuvad omameisterdatud jõulukaarte.

Kauba kõrval pakutakse laadal ka veidi vaimutoitu: esinejateks on põhiliselt kultuurikeskuse taidlejad.

“Möödunud aastal külastas meie laata üle 2000 inimese. Põltsamaa poed ei hiilga paraku just küllusliku kaubavaliku poolest, nii et linna ja lähiümbruse rahvas käib meelsasti laadal jõulukingitusi hankimas. Aga tulla teatakse juba ka kaugemalt,” ütles Anne Ütt.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus