Põltsamaal toimus taas suur vaktsineerimine

„Kohal oli neli vaktsineerijat ja oma vaktsiinid said kätte 185 inimest,“ selgitas SA Põltsamaa Tervis juhatuse esimees Merle Mölder. „Meie piirkonnas on olukord juba üsna hea, sest saime ju eelmisel laupäeval teha esimese doosi 503 inimesele.“


Küll aga peab tõdema, et Jõgeva maakonnas digiregistratuuri kasutamine peaaegu puudus. „Tõesti on vist nii, et kas aeglane internetiühendus või vanusegrupi 65+ vähene arvutikasutus olid takistuseks, aga meil ei olnud ühtegi digiregistratuuris broneerijat,“ tunnistas Merle Mölder, et kõik toimis ehtsa käsitööna. „Meil oli sellega ametis kuus inimest. Kahjuks ei ole kõiki võimalik telefoni teel kätte saada, sest kontaktide juures puuduvad vajalikud telefoninumbrid,“ sõnas Mölder.
Kõik 65+ ja riskirühma kuuluvad inimesed, kes pole veel vaktsiini saanud, kuid seda saada tahavad, võiksid ühendust võtta oma perearstiga.
„Võib helistada ka SA Põltsamaa Tervis registratuuri ja endast teada anda ning me paneme nimekirja. Ja kohe kui avaneb võimalus, võtame ühendust ja vaktsineerime,“ kinnitas Merle Mölder ja lisas, et tänase nakkumisohu valguses ei ole mõistlik minna vaktsiini saama kuhugi kaugemale.
Eilse hommikuse seisuga on Eestis vaktsineerimisi tehtud kokku 138 543 inimesele, kellest 52 664 on saanud mõlemad doosid. Kokku on manustatud 191 207 vaktsiinidoosi. Iga kaheksas täiskasvanu on vaktsineeritud vähemalt ühe doosiga koroonaviiruse vastu.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus