Põltsamaal tänati eriolümpialasi

Möödunud kolmapäeval sai Põltsamaal teoks eriolümpia parimate sportlaste, treenerite ning toetajate pidulik tänuüritus. Põltsamaale oli kogunenud eriolümpialasi kogu Eestist.

Tänuürituse avasõnad öelnud Jõgevamaa Kiigemetsa kooli direktor ja Eriolümpia Eesti Ühenduse juhatuse esimees Urmas Paju lausus, et selline eriolümpialaste tänuüritus on traditsiooniline ning elujõuline. Paju tõdes, et tänuüritusele lisab pidulikkust lähenev Eesti Vabariigi 99. sünnipäev. Paju tänas kõiki eriolümpial osalenud sportlasi, treenereid, juhendajaid, toetajaid ja koolijuhte, kellel on oluline roll selles, et spordile pühendunud noortel oleks võimalik piisavalt harjutada saavutamaks häid sportlikke tulemusi.

Kõneleja sõnul ei olnud möödunud, 2016. aasta, eriolümpialastele märkimisväärne rahvusvaheliste võistluste osas, kuid käesolev tuleb rahvusvahelisel areenil selle võrra sportlikum. Juba 1.-2. märtsil saavad Otepääl teoks VI eriolümpia talimängud. Käesoleva aasta tähtsündmuseks kujuneb eestlaste osalemine 14.-25. märtsil eriolümpia talvistel maailmamängudel Austrias, Grazis. Eriolümpiale on viimasel ajal juurde tulnud uusi spordialasid, samuti noori sportlasi, mis tõestab, et eriolümpia liikumisel on lai kandepind. Urmas Paju EO Eesti Ühenduse juhatuse esimehena lubas pingutada selle nimel, et meie eriolümpialased oleksid eriolümpial võrdväärseks konkurentideks sportlastele teistest riikidest, et eriolümpialaste tegevus oleks Eestis veelgi paremini nähtav. Paju toonitas, et sport peab sportlastele pakkuma väljakutset pidevaks arenguks, et sporditegemine ei piirduks ainult koolis õppimise ajaga, vaid jätkuks peale kooli lõpetamist.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots avaldas tänu kõigile eriolümpial osalevatele sportlastele ja inimestele, kes niisugust võistlemise vormi toetavad. Haridusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe sõnul teab ta, et kuu aja pärast sõidab Eestist Austriasse 22 inimest, nende seas 16 sportlast. Lepajõe toonitas, et meie sportlaste osalemine Austrias maailma talimängudel on väga vastutusrikas ülesanne. Need, kes seekord maailmamängudele ei pääsenud, saavad 1.-2. märtsil osaleda Otepääl toimuvatel eriolümpia talimängudel. Otepääl talimängudel saab Eesti esindus olema palju suurem. Asekantsler avaldas erilist tänu eriolümpiasportlaste juhendajatele, kellel tuleb rakendada erilisi oskusi ja kannatlikkust selle nimel, et nende juhendatavad heade tulemusteni jõuaksid. Madis Lepajõe hinnangul on eriolümpial osaleva sportlase juhendamine mõnes mõttes keerulisemgi kui tavasportlase treenimine. Asekansler lubas, et ministeerium toetab jätkuvalt eriolümpialasi koolide kaudu.

Tänuüritusel osalenud sotsiaalministeeriumi riigimeetmete juht Raimo Saad on olnud eriolümpia liikumisega seotud pikemat aega. Tema sõnul annavad eriolümpiaga seotud rõõmsad ja naeratavad inimesed ka talle positiivset energiat. EO Eesti spordidirektor Siret Kruk lausus, et nende ühendus teeb tihedat koostööd ülikoolide ja üliõpilastega.

Eriolümpia on spordile lisaks ülemaailmne sotsiaalne liikumine, mille eesmärgiks on aidata ühiskonnal teadvustada intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust. EO Eesti Ühendus korraldab aastaringselt erinevaid võistlusi ja liikumispäevi 15. spordialal.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus