Põltsamaal said koolitust solfedzoõpetajad

Kokku osales koolitusel üle seitsmekümne inimese paljudest Eestimaa paikadest. Et Põltsamaa muusikakoolil on suvekoolide korraldamisel paljude aastate kogemused, tuli solfed?oõpetajate koolituski justkui sujuvalt siia üle. Aeg vahetult enne kooliaasta algust leiti olevat selleks ka väga sobiv.

Solfed?oõpetajate koolituse sisulise töö korraldamise on võtnud enda kanda Eesti Muusikakoolide Liit. Põltsamaa muusikakooli hooleks on aga administratiivne pool ja tunniplaani kokkuseadmine. Nii nagu suvekoolide aegu, on siingi tegevuses kogu kooli õpetajatepere eesotsas direktori Anne Kausiga.

Seekordse koolituse mõlema päeva plaanid olid üsna tihedad. Õpetajad töötasid kahes grupis – üks muusikakoolis, teine kirikla saalis. Lektoritena tegutsesid Eesti erinevatest muusikakoolidest pärit Maie Tamra, Maire Pedak, Anneli Petersoo ja Maire Toom, kes tutvustasid oma õppematerjale. Mitmed neist on välja andnud ka erialaseid õpikuid.

Koolitusel käsitleti solfed?o õpetamist muusikakoolides klasside kaupa. Kõne all oli ka solfaadide taastamine, mida aastate eest korraldati regiooniti paralleelselt teiste erialaste konkurssidega.

Eile oli Põltsamaa muusikakooli õpetajatel koolis juba uue õppeaasta esimene tööpäev, osa klaveriõpetajaid aga viibis samal ajal koos õpilastega Tartus noorte pianistide suvekoolis. Tänavust õppeaastat võidakse pidulikult avada suvel uue ilme saanud kooli saalis, mille üle on põhjust rõõmu tunda kogu kooliperel. Ühtlasi võib seda pidada nüüd ka siitkandi üheks ilusamaks kontserdipaigaks.   

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus