Põltsamaal saab laulda koos Gerli Padariga ja sõita Piilupardi-rongiga

Laupäeval, 6. juulil toimuva  Põltsamaa linna- ja lossipäeva raames saab sealses lossihoovis teoks Ühislaulmine 2013. Põltsamaal on avatud ka mitmed õuekohvikud ja esmakordselt saab selles linnas sõita rongiga, mida juhib, tõsi küll, Piilupart.

Ühislaulmise peakorraldaja, Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Irja Targama sõnul  astuvad ühislaulmisel üles koorid ja ansamblid, kokku paarsada lauljat üle Jõgevamaa. “Lauldakse Põltsamaa Linnaorkestri saatel, dirigentideks Urmas Mägi ja Merle Nisu, kes on valinud ka repertuaari. Lauldakse kolmes grupis – eesti autorite loomingut,  välismaise päritoluga ning rahvalikke laule. Eeslauljaks on Gerli Padar, ” ütles Targama.

“Maakonna laulupidu sel aastal ei toimu, seega otsisime kooridele väljundit. Laulud on tuntud ja ei vaja eraldi ettevalmistust ega kodus sõnade õppimist,” lisas ta.

Laupäeval sõidab Põltsamaal esmakordselt ka vedurist ja vagunist koosnev Piilupardi-rong, mis võtab reisijaid peale lossihoovi parklast ja sõidutab roosiaeda. 

“Teel peatutakse aga ka suvekohvikutes, mida linnapäevadel avatakse seitsmeteistkümnes Põltsamaa õues,” lisas Targama. Tema sõnul sõidab rong nii kaua, kuni jätkub reisijaid.

“Kavatsen rongisõitu proovima minna koos linnavolikogu esimehe Margi Einaga,”  ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. “Piilupardi-rong sobib meie linna üsna hästi, sest Põltsamaa jõel on rohkesti parte.

Möödunud sajandi kolmekümnendatel aastatel kavatseti aga Põltsamaale ehtne raudtee ehitada. Paraku jäi ettevõtmine majanduslikel põhjustel pooleli,” lisas linnapea. Põltsamaa linna- ja lossipäeva korraldab Põltsamaa kultuurikeskus ning sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit ja Rahvakultuuri Keskus.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus