Põltsamaal peeti taas rahvusvahelist naistemaadluse treeninglaagrit

Põltsamaal Felixhallis jõudis täna lõpule kuuepäevane rahvusvaheline naistemaadluse treeninglaager, kus Venemaa, Soome, Leedu, Läti ja Eesti noorsportlased õppisid tipptreenerite käe all maadlustarkusi. Rohkem kui seitsmekümnele tippu rühkivale noorele jagasid teadmisi Venemaa treener Dmitri Gertseglo, kelle õpilaste hulka kuulub ka Londonis olümpiavõitjaks tulnud Natalja Vorobjova, ning Eesti endine tippmaadleja, Barcelona ja Atlanta olümpiamängudel vabamaadluses võistelnud Arvi Aavik.

“Et laagris on nooremad vanuseklassid, õpetame neile põhiliselt tehnikat,” lausus eelmisel aastal Põltsamaa rahvusvaheliste maadluslaagrite korraldamisega algust teinud Johanna Kikkas. “Eesti naistemaadluse arendamiseks on üheks eesmärgiks loomulikult ka kohalikele maadlustüdrukutele tugevate sparringpartnerite toomine.”

Rannamaadluses juunioride maailmameistriks tulnud Johanna Kikkas tahab Põltsamaa treeninglaagrid muuta traditsiooniliseks. “Loodame järgnevatel aastatel siia veelgi rohkem osalejaid tuua,” lausus ta. “Tänavu pidid tulema ka Ukraina ja Valgevene maadlejad, kuid kahjuks jäid nad viimasel hetkel kõrvale. Omajagu organiseerimist nende laagritega muidugi on, aga õnneks toetavad mind kõik Eesti treenerid ja maadlusliit,” lisas ta.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus